Sobota, 15 czerwca 2024r. | Imieniny: Wita, Jolanty
Pokaż menu

Informacja w sprawie ujemnych skutków przezimowania w rolnictwie

26 kwietnia, 2016
Dwor w Cielętnikach - LuzynaS / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Dwor w Cielętnikach - LuzynaS / Wikipedia / CC BY-SA 3.0

W związku z pismem Wydziału Infrastruktury Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego informuje się zainteresowanych, że w terminie do 20 maja b.r. istnieje możliwość składania wniosków w sprawie weryfikacji przez Komisję szacującą straty w rolnictwie, poziomu  szkód w uprawach ozimych powstałych w wyniku ujemnych skutków przezimowania. 30% szkód w stosunku do całości produkcji w gospodarstwie rolnym, w przypadku szkód wymagających zaorania lub ponownego przesiewu uwzględnia się szacunek strat nie większy niż 50% plonu
Gmina Dąbrowa Zielona
Gmina Dąbrowa Zielona położona jest na Wyżynie Środkowomałopolskiej w obrębie Niecki Włoszczowskiej w północno-wschodniej części województwo śląskiego, w powiecie częstochowskim. Na terenie gminy działa 14 sołectw: Borowce, Dąbek, Cielętniki, Cudków, Dąbrowa Zielona, Nowa Wieś, Olbrachcice, Raczkowice, Raczkowice-Kolonia, Lipie, Soborzyce, Święta Anna, Ulesie, Zaleszczyny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).