Środa, 17 lipca 2024r. | Imieniny: Anety, Bogdana, Jadwigi
Pokaż menu

Szanowni Mieszkańcy Gminy Dąbrowa Zielona!

10 marca, 2016
Dwor w Cielętnikach - LuzynaS / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Dwor w Cielętnikach - LuzynaS / Wikipedia / CC BY-SA 3.0

Szanowni Mieszkańcy Gminy Dąbrowa Zielona!

 

Część z Państwa, która mieszka na terenie naszej gminy ma stałe zameldowanie na terenie innej gminy i stąd część płaconego podatku PIT trafia do innej gminy, a nie miejsca w którym Państwo mieszkacie.

W związku z powyższym zwracam się z gorącą prośbą do wszystkich osób zamieszkałych na terenie Gminy Dąbrowa Zielona, aby rozliczając się z Urzędem Skarbowym wskazać jako miejsce zamieszkania Gminę Dąbrowa Zielona (niezależnie od miejsca zameldowania).

Pieniądze z podatku dochodowego od osób fizycznych (rozliczeń rocznych wskazanych w PIT) trafią w około 37 % do budżetu Naszej gminy. W roku 2015 była to kwota około 1.613.000,00 zł.

Pieniądze te przeznaczone są m.in. na budowę dróg, chodników, kanalizacji i innych ważnych dla naszej wspólnej gminy działań, które bezpośrednio wpływają na komfort życia w naszych gminnych miejscowościach

Apeluję

Złóżcie Państwo FORMULARZ   ZAP – 3  w  Drugim Urzędzie Skarbowym w Częstochowie – podatki wrócą do nas i służyć będą rozwojowi Naszej Gminy.

/-/ Wójt Gminy

Maria Włodarczyk

 

 
Gmina Dąbrowa Zielona
Gmina Dąbrowa Zielona położona jest na Wyżynie Środkowomałopolskiej w obrębie Niecki Włoszczowskiej w północno-wschodniej części województwo śląskiego, w powiecie częstochowskim. Na terenie gminy działa 14 sołectw: Borowce, Dąbek, Cielętniki, Cudków, Dąbrowa Zielona, Nowa Wieś, Olbrachcice, Raczkowice, Raczkowice-Kolonia, Lipie, Soborzyce, Święta Anna, Ulesie, Zaleszczyny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).