Wtorek, 27 września 2022r. | Imieniny: Wincentego, Mirabeli, Justyny
Pokaż menu

10 210 000 zł dla Gminy Janów w ramach programu Polski Ład

06 czerwca, 2022
10 210 000 zł dla Gminy Janów w ramach programu Polski Ład

3 czerwca 2022 roku w Centrum Usług Społecznościowych w Janowie, włodarze gmin Powiatu Częstochowskiego i Myszkowskiego odebrali symboliczne czeki promes w ramach programu rządowego Polski Ład.

Uroczystego przekazania czeków dokonali: Sekretarz Stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego Szymon Giżyński; Poseł do Parlamentu Europejskiego Jadwiga Wiśniewska; Poseł na Sejm RP Lidia Burzyńska i Poseł na Sejm RP Mariusz Trepka.

W ramach drugiego rozdania Polskiego Ładu Gmina Janów otrzymała łącznie kwotę 10 210 000 zł na dwa zadania. Pierwsze zadanie opiewające na kwotę 2 610 000 zł dotyczy modernizacji oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Janów w oparciu o wydajną energetyczną technologię LED. Drugie w wysokości 7 600 000 zł zostanie przeznaczone na przebudowę dróg gminnych w miejscowościach Pabianice, Piasek, Góry Gorzkowskie stanowiące połączenie komunikacyjne z drogami wyższej kategorii.  

Źródło: Urząd Gminy JanówGmina Janów
Gmina Janów położona na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej w odległości 20 km od Częstochowy i 90 km od Krakowa. Gmina jest niezwykle atrakcyjna turystycznie. Jest tutaj wszystko co zapewnia wspaniały wypoczynek, a więc: przepiękne lasy, krystalicznie czysta woda, malownicze ostańce o fantastycznych kształtach, świeże, pachnące żywicą powietrze oraz niezapomniane krajobrazy jurajskie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).