Środa, 29 maja 2024r. | Imieniny: Magdaleny, Bogumily, Urszuli
Pokaż menu

APEL DO MIESZKAŃCÓW

15 maja, 2024
APEL DO MIESZKAŃCÓW

UTRZYMANIE I KONSERWACJA KORYTA RZEKI  „WIERCY”

Apelujemy  do  mieszkańców gminy oraz właścicieli gruntów przyległych do rzeki Wiercica o zapewnienie utrzymania w należytym stanie technicznym jej koryta oraz zapewnienie swobodnego spływu wód. Wykonywanie czynności związanych z budową barier lub zapór blokujących lub ograniczających swobodny przepływ wód oraz wywożenie odpadów komunalnych do jej koryta jest surowo zabronione.  Praktykowane działania w bardzo istotny sposób zaburzają nurt rzeki i powodują niekorzystne zmiany w jej korycie, niszczą jej naturalny charakter i wpływają negatywnie na życie w jej ekosystemie, przyczyniając się jednocześnie do wymierania organizmów związanych z wodami słodkimi. 

Przypominamy, że zgodnie z ustawą z dnia 20 lipca 2017 r. Prawo wodne (t. j. Dz. U. 2023.1478)   zakazuje się:
-  niszczenia lub uszkadzania urządzeń wodnych,
-  niszczenia lub uszkadzania brzegów śródlądowych wód powierzchniowych.

Podsumowując powyższe, apelujemy do lokalnej społeczności o zaprzestanie tego typu praktyk i jednocześnie uświadamiamy, że w przypadku naruszenia przytoczonych przepisów grożą wysokie kary pieniężne oraz  kara ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności
Gmina Janów
Gmina Janów położona na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej w odległości 20 km od Częstochowy i 90 km od Krakowa. Gmina jest niezwykle atrakcyjna turystycznie. Jest tutaj wszystko co zapewnia wspaniały wypoczynek, a więc: przepiękne lasy, krystalicznie czysta woda, malownicze ostańce o fantastycznych kształtach, świeże, pachnące żywicą powietrze oraz niezapomniane krajobrazy jurajskie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).