Wtorek, 16 kwietnia 2024r. | Imieniny: Kseni, Cecylii, Bernardety
Pokaż menu

Dofinansowanie do usuwania azbest

01 marca, 2024
Dofinansowanie do usuwania azbest

Dofinansowanie zadań związanych z usuwaniem wyrobów zawierających azbest dla osób niebędących rolnikami.

Wójt Gminy Janów ogłasza kolejny nabór wniosków na usunięcie wyrobów zawierających azbest z terenu nieruchomości, z obszaru gminy Janów przy udziale środków z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach i wyznacza termin ich składania: od 04 marca 2024 roku do 25 marca 2024 roku.
 
W związku z powyższym, zainteresowani mieszkańcy, mogą składać wnioski w wyżej wymienionym terminie, w siedzibie Urzędu Gminy w Janowie ul. Częstochowska 1 42-253 w godzinach pracy Urzędu.
 
W razie jakichkolwiek pytań, mieszkańcy proszeni są o kontakt:
- telefoniczny pod nr.: 34 3278-048 wew. 15
- mailowy: gmina@janow.pl

Wzór wniosku do pobrania w załączniku poniżej.

Zakres przewidywanych prac związanych z usuwaniem azbestu będzie obejmował:
1. Demontaż, zbieranie, transport i unieszkodliwienie odpadów zawierających azbest (demontaż wyrobów z budynków mieszkalnych i gospodarczych) /lub/
2. Zbieranie, transport i unieszkodliwienie odpadów zawierających azbest (w przypadku wcześniej zdemontowanych wyrobów).

Każdy kto złoży wniosek w wyznaczonym terminie, zostaje zakwalifikowany do Programu.

 Do wniosku należy dołączyć:
• kolorowe zdjęcie wskazujące umiejscowienie zgromadzonego na terenie nieruchomości azbestu
• kserokopię zgłoszenia robót dotyczących wymiany pokrycia dachowego z płyt azbestowo cementowych na inny rodzaj pokrycia bez zmiany konstrukcji dachu złożonego do Starostwa Powiatowego w Częstochowie lub kserokopia pozwolenia na rozbiórkę lub przebudowę dachu (zmianę konstrukcji więźby dachowej) ze Starostwa Powiatowego w Częstochowie (nie dotyczy przypadku odbioru wyrobów już zdemontowanych)
• kserokopię aktualnego dokumentu potwierdzającego własność budynku/nieruchomości lub zgody właściciela lub administracji budynku na realizację zadania (oryginał do wglądu)
• zgodę współwłaścicieli nieruchomości/w przypadku nieruchomości, do której tytuł prawny posiada kilka osób

 UWAGA
1. Nie ma możliwości objęcia dofinansowaniem zakupu i wykonania nowego pokrycia dachowego. Właściciel nieruchomości musi pokryć je we własnym zakresie.
2. W ramach realizowanego zadania związanego z usuwaniem wyrobów zawierających azbest nie będzie dokonywana naprawa, odbudowa czy modernizacja obiektów, z których został usunięty azbest.
3. Realizacja wniosku uzależniona jest od pozyskania przez Gminę środków na ten cel, ich wysokości, ilości wniosków i oceny stanu technicznego wyrobów zawierających azbest.
4. W przypadku, gdy wniosek Gminy Janów nie zostanie zakwalifikowany do realizacji przez NFWOŚiGW w Warszawie oraz WFOŚiGW w Katowicach,  zadanie nie będzie realizowane.
5. W  razie nie uzyskania dotacji na realizację zadania z NFOŚiGW w Warszawie i  WFOŚiGW w Katowicach i braku jego realizacji, nie przysługują z tego tytułu żadne roszczenia dla wnioskodawcy.
6. Nabór dotyczy osób niebędących rolnikami.

Nazwa plikuTyp plikuRozmiar plikuPobierz
Wniosek o utylizację azbestu 2024.doc doc105,50 KB PobierzGmina Janów
Gmina Janów położona na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej w odległości 20 km od Częstochowy i 90 km od Krakowa. Gmina jest niezwykle atrakcyjna turystycznie. Jest tutaj wszystko co zapewnia wspaniały wypoczynek, a więc: przepiękne lasy, krystalicznie czysta woda, malownicze ostańce o fantastycznych kształtach, świeże, pachnące żywicą powietrze oraz niezapomniane krajobrazy jurajskie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).