Wtorek, 16 kwietnia 2024r. | Imieniny: Kseni, Cecylii, Bernardety
Pokaż menu

Droga w Górach Gorzkowskich oficjalnie otwarta

02 marca, 2024
2
Droga w Górach Gorzkowskich oficjalnie otwarta

2 marca 2024 roku w Górach Gorzkowskich odbyło się uroczyste otwarcie drogi gminnej łączącej Złoty Potok - Góry Gorzkowskie - Hucisko.

W wydarzeniu udział wzięli Edward Moskalik Wójt Gminy Janów, Iwona Boroń Sekretarz Gminy Janów, Andrzej Krzypkowski Nadleśniczy Nadleśnictwa Złoty Potok, Klaudia Męcik Sekretarz Nadleśnictwa Złoty Potok, Marcin Cykowski  Sołtys Gór Gorzkowskich, Jarosław Zasuń Kierownik Referatu Rozwoju, Inwestycji i Funduszy w Urzędzie Gminy Janów oraz Mieszkańcy.

Drogę uroczyście poświęcił Ksiądz Ryszard Marciniak Proboszcz Parafii pw. Św. Jana Chrzciciela w  Złotym Potoku.

Drogę o długości 870,20 m zaprojektowano jako jednojezdniową i jednopasową dwukierunkową z mijankami. Jezdnia posiada nawierzchnię z betonu asfaltowego na podbudowie tłuczniowej o szerokość 2,50 m oraz obustronne pobocza o szerokości 0,5 m. Odcinki drogi zostały dowiązane wysokościowo do istniejących zjazdów na posesje oraz na tereny zabudowane.

Koszt zadania pn. Przebudowa drogi dojazdowej do pól w miejscowości Złoty Potok – Góry Gorzkowskie - Hucisko ( etap I, II, III ) to koszt  1 915 222,74 zł z czego 250 000 zł dofinansowały Lasy Państwowe.
Gmina Janów
Gmina Janów położona na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej w odległości 20 km od Częstochowy i 90 km od Krakowa. Gmina jest niezwykle atrakcyjna turystycznie. Jest tutaj wszystko co zapewnia wspaniały wypoczynek, a więc: przepiękne lasy, krystalicznie czysta woda, malownicze ostańce o fantastycznych kształtach, świeże, pachnące żywicą powietrze oraz niezapomniane krajobrazy jurajskie.

2 odpowiedzi na “Droga w Górach Gorzkowskich oficjalnie otwarta”

  1. Anna pisze:

    Droga nie jest dostosowana do ruchu jaki panuje w Górach Gorzkowskich. kierowcy jezdza bardzo szybko. Jeżdżą po naszym prywatnym terenie, ponieważ nie mogą się zmieścić na bardzo wąskiej drodze. Mamy poniszczone zieleń przy płotach. Horror!!! Autobusy jeżdżą co godzinę, auta ciężarowe, ambulanse na sygnale nie mogą się zmieścić na wąskiej drodze. Gmina została poinformowana o sytuacji, ale nic nie chcą z tym zrobić!!! Zgotowali nam horror!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).