Sobota, 19 czerwca 2021r. | Imieniny: Gerwazego, Protazego
Pokaż menu

eTwinning – przedszkolaki ze Złotego Potoku realizują projekt

07 czerwca, 2021
eTwinning – przedszkolaki ze Złotego Potoku realizują projekt

eTwinning – realizacja projektu

W ramach eTwinning Przedszkole w Złotym Potoku wspólnie z przedszkolami i szkołami z Europy (Polska, Rumunia, Turcja) realizuje kolejny projekt, którego głównym celem jest rozbudzanie u dzieci zainteresowania czytelnictwem oraz zachęcanie do codziennego czytania dzieciom w domu.

Do zrealizowania zaplanowano siedem zadań.

1. Prezentacja miejsc do czytania w przedszkolu.

2. Zaprezentowanie organizacji zajęć czytelniczych w przedszkolu.

3. Czytanie dzieciom z udziałem zaproszonych gości.

4. Zaprezentowanie przez dzieci ich ulubionych książek.

5. Zorganizowanie wystawy rysunków namalowanych przez dzieci, przedstawiających sceny z bajek.

6. Wymiana książek pomiędzy kolegami i koleżankami.

7. Zachęcanie do wspólnego czytania w domu.

Wszystkie działania placówek biorących udział w projekcie prezentowane są na platformie TwinSpace, do której dostęp mają tylko nauczyciele współpracujący w ramach projektu. Na zajęciach w przedszkolu wspólnie z dziećmi oglądane są zdjęcia i inne materiały przesłane na platformę. Dzięki temu wychowankowie mogą zobaczyć jak uczą się dzieci w innych krajach, zdobywać dodatkową wiedzę i podejmować próby komunikacji w języku angielskim. Mogą też obserwować różnice kulturowe oraz dostrzegać cechy krajobrazu danego regionu przedstawionego w tle zdjęć.  

A oto krótkie podsumowanie tego, co już udało się w Przedszkolu w Złotym Potoku zrealizować.

To m.in. prezentacja ulubionych książek przez dzieci oraz pokazanie jak bardzo lubią je czytać, a także prezentacja organizacji zajęć czytelniczych w przedszkolu i wymiany książek.

Zapraszamy do obejrzenia!

 

https://youtu.be/O68qu__DEY8

https://youtu.be/39VyYqj_eX0

https://youtu.be/uK61JcEqxoM

Źródło: Urząd Gminy JanówGmina Janów
Gmina Janów położona na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej w odległości 20 km od Częstochowy i 90 km od Krakowa. Gmina jest niezwykle atrakcyjna turystycznie. Jest tutaj wszystko co zapewnia wspaniały wypoczynek, a więc: przepiękne lasy, krystalicznie czysta woda, malownicze ostańce o fantastycznych kształtach, świeże, pachnące żywicą powietrze oraz niezapomniane krajobrazy jurajskie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).