Czwartek, 1 grudnia 2022r. | Imieniny: Natalii, Eligiusza, Edmunda
Pokaż menu

Gazociąg w Siedlcu oficjalne otwarty

29 listopada, 2021
Gazociąg w Siedlcu oficjalne otwarty

26 listopada br. odbyło się oficjalne otwarcie gazociągu w Siedlcu – pierwszej zgazyfikowanej miejscowości w Gminie Janów.

W uroczystości udział wzięli: Lidia Burzyńska – Poseł na Sejm RP, , Adam Markowski – Dyrektor Biura Zamiejscowego w Częstochowie Śląskiego Urzędu Marszałkowskiego i Radny Powiatu Częstochowskiego, Danuta Tomza Radna Powiatu Częstochowskiego, Edward Moskalik – Wójt Gminy Janów, ks. Ryszard Marciniak – Proboszcz Parafii pw. Św. Jana Chrzciciela w Złotym Potoku, Ewa Ucieklak Przewodnicząca Rady Gminy Janów, Henryk Srokosz – Radny Gminy Janów, Zygmunt Srokosz Sołtys Czepurki, Ewa Grzelka Sołtys Teodorowa, Ziemowit Podolski i Łukasz Piguła – Dyrektorzy PSG Sp. Z o.o. Oddział Zakład Gazowniczy w Zabrzu, Piotr Polczyk – Kierownik Gazowni PSG Sp. z o.o. Oddział Zakład Gazowniczy w Zabrzu Gazownia w Częstochowie, Stefan Majczyk Członek Zarządu Tarbau Sp. z o.o., Anna Iwanek – Kierownik budowy Tarbau Sp. z o.o., Witold Wiśniewski – Brygadzista budowy Tarbau Sp. z o.o. oraz Maria i Andrzej Wińscy Firma Admar.

Procedura gazyfikacji Siedlca rozpoczęła się w 2017 roku z inicjatywy Radnego Gminy Henryka Srokosza. Dzięki przychylności i zaangażowaniu ówczesnej i obecnej władzy gminy udało się doprowadzić sprawę do końca.

Na chwilę obecną do sieci podłączone są 44 posesje. Wiele domostw jest w trakcie załatwiania formalności związanych z przyłączem. Długość gazociągu to ponad 4 km.

Źródło: Urząd Gminy JanówGmina Janów
Gmina Janów położona na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej w odległości 20 km od Częstochowy i 90 km od Krakowa. Gmina jest niezwykle atrakcyjna turystycznie. Jest tutaj wszystko co zapewnia wspaniały wypoczynek, a więc: przepiękne lasy, krystalicznie czysta woda, malownicze ostańce o fantastycznych kształtach, świeże, pachnące żywicą powietrze oraz niezapomniane krajobrazy jurajskie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).