Sobota, 15 czerwca 2024r. | Imieniny: Wita, Jolanty
Pokaż menu

II Salon Literacki już za nami…

09 maja, 2016
Staw Amerykan - Złoty Potok - Frees / Wikipedia / CC0 Staw Amerykan - Złoty Potok - Frees / Wikipedia / CC0

Gminna Biblioteka Publiczna w Janowie gościła poetę, tłumacza, recenzenta i Prezesa Janowskiego Klubu Literackiego - Pana Ryszarda "Sidora" Sidorkiewicza. Uczestnicy spotkania, przy akompaniamencie Aleksandy Tyrek - młodej i utalentowanej skrzypaczki, zostali zaproszeni w poetycką podróż po meandrach twórczości gościa. Mogli zapoznać się z wcześniejszym dorobkiem, wysłuchać krótką rozmowę z poetą, przeprowadzoną przez Panią Justynę Siemion, ale przede wszystkim przybliżony im został najnowszy tomik poezji, zatytułowany "Chichiku Sidor-Sana". Zgromadzone tam utwory świadczą o bogactwie i rozległych zainteresowaniach poety, który ze specyficznym, właściwym sobie poczuciem humoru mówi o absurdzie ludzkiego istnienia. Krótka forma, dosadna treść i nawiązanie do literatury i sztuki stanowią jednolitą i doskonałą całość. Wydźwięk wykreowanego świata na początku jest pełen dowcipu, by już dalej odkryć ironię, a następnie zanurzyć się w refleksji. Czyż nie o to właśnie chodzi? Chociaż zamysł kompozycyjny, nawiązujący do japońskiej formy - haiku, w opinii autora, jest tylko przygodą, a nie początkiem nowego nurtu, to trudno oderwać się od przjemności czytania...czytania wciąż i wciąż. Składamy ogromne podziękowania dla Pana Ryszarda "Sidora" Sidorkiewcza za możliwość obcowania z tak wysublimowaną formą poetycką, dla Pani Aleksandry Tyrek za oprawę muzyczna oraz dla licznie przybyłych uczestników II Salonu Literackiego.

Źródło: biblioteka.janow.pl
Gmina Janów
Gmina Janów położona na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej w odległości 20 km od Częstochowy i 90 km od Krakowa. Gmina jest niezwykle atrakcyjna turystycznie. Jest tutaj wszystko co zapewnia wspaniały wypoczynek, a więc: przepiękne lasy, krystalicznie czysta woda, malownicze ostańce o fantastycznych kształtach, świeże, pachnące żywicą powietrze oraz niezapomniane krajobrazy jurajskie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).