Środa, 12 czerwca 2024r. | Imieniny: Janiny, Onufrego, Leona
Pokaż menu

Inauguracja XIV Jurajskiego Pucharu Nordic Walking

03 czerwca, 2024
Inauguracja XIV Jurajskiego Pucharu Nordic Walking

Pabianice 25 maja br. były gospodarzem pierwszej rundy XIV Jurajskiego Pucharu Nordic Walking.

Tradycyjnie bardzo gościnnie startujących i kibicujących przyjęli Państwo Danuta i Rafał Tomzowie.

Dobrych ocen i wspomnień po zawodach nie przesłoni nawet deszcz, który spadł na zakończenie zawodów. W rywalizacji na 5 km trasę stanęło blisko 100 osób. Jak co roku dobrą tradycję podtrzymał Wójt Gminy Janów Edward Moskalik, który osobiście dokonał otwarcia, dał sygnał do startu i na mecie składał gratulacje kończącym zmagania.

Rywalizację w klasyfikacji open wygrał Grzegorz Sztanderski, drugie miejsce zajął Filip Tomzik, a trzecie Mariusz Reczulski.

Wśród kobiet Wygrała Rozalia Haratyk z Olkusza za nią na metę przyszły Kinga Zych z Siedlca i Renata Gawor z Nordic Team Częstochowa. Klasyfikację młodzieżową wśród dziewcząt wygrała Ola Pękala przed Natalią Smoleń i Leną Zych.

Miejsca na podium wśród chłopców w kolejności zajęli Dawid Mizgała, Kamil Strzelczyk i Jan Antoński.

Po rozegranych zawodach Aleksandra Pękala uświetniła zawody krótkim koncertem wykonanym na pianinie.

Dziękujemy gospodarzą miejscowości Pabianice, Wójtowi Gminy Janów Edward Moskalik oraz OSP KSRG Janów za czuwanie nad bezpieczeństwem podczas zawodów.
Gmina Janów
Gmina Janów położona na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej w odległości 20 km od Częstochowy i 90 km od Krakowa. Gmina jest niezwykle atrakcyjna turystycznie. Jest tutaj wszystko co zapewnia wspaniały wypoczynek, a więc: przepiękne lasy, krystalicznie czysta woda, malownicze ostańce o fantastycznych kształtach, świeże, pachnące żywicą powietrze oraz niezapomniane krajobrazy jurajskie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).