Sobota, 31 lipca 2021r. | Imieniny: Ignacego, Lubomira, Heleny
Pokaż menu

IV JURAJSKIE ZAWODY BALONOWE ZAKOŃCZONE

20 lipca, 2021
IV JURAJSKIE ZAWODY BALONOWE ZAKOŃCZONE

W dniach 15-18 lipca na terenie gmin Olsztyn i Janów odbył się Balonowy Puchar Polski w lotach balonami na ogrzane powietrze.

W zawodach wzięło udział 13 ekip. Warunki atmosferyczne dopisały i zawodnicy odbyli cztery loty. Najlepszy na Jurze był Arkadiusz Iwański. Drugie miejsce zajął Roman Bauta, trzecie Adam Jaskólski.

Rywalizację sportową uświetniło nocne „świecenie” balonów.

Organizatorami zawodów balonowych są gminy Olsztyn i Janów oraz Aeroklub Śląski.

Partnerem głównym zawodów jest Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego – 100-lecie Powstań Śląskich.

Wydarzenie patronatem objęło Ministerstwo Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski oraz Starostwo Powiatowe w Częstochowie.

Dziękujemy sponsorom: Kabex - producent mebli ogrodowych, Pekarnia Janów – Olsztyn, Proton Design Studio – agencja reklamowa, Złoty Jeleń – restauracja i dom gościnny, Lonex - producent i dystrybutor wózków dziecięcych, Smażalnia u Jacka w Złotym Potoku oraz Smażalnia ANNA w Złotym Potoku Orlikowska Anna.

Źródło: Urząd Gminy JanówGmina Janów
Gmina Janów położona na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej w odległości 20 km od Częstochowy i 90 km od Krakowa. Gmina jest niezwykle atrakcyjna turystycznie. Jest tutaj wszystko co zapewnia wspaniały wypoczynek, a więc: przepiękne lasy, krystalicznie czysta woda, malownicze ostańce o fantastycznych kształtach, świeże, pachnące żywicą powietrze oraz niezapomniane krajobrazy jurajskie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).