Piątek, 19 kwietnia 2024r. | Imieniny: Adolfa, Tymona, Leona
Pokaż menu

Jesień Poetycka za nami

18 października, 2021
Jesień Poetycka za nami

W sobotę 26 października 2021 r., podczas XVIII Jurajskiej Jesieni Poetyckiej Gmina Janów gościła poetów z całej Polski.

Podczas nastrojowej biesiady słowa zaprezentowało się 45 poetów w dwóch tematykach: o wolności i o Złotym Potoku. Nagrody trafiły do
I miejsce – Ludmiła Sobolewska z Opola za wiersz „Droga na Kalwarię według Breugla”
II miejsce – Anna Giesko z Bełchatowa za wiersz „Niż domowy”
III miejsce – Joanna Krzyżańska z Bystrzanowic za wiersz „Mój ogród”.
Wyróżniono Jolantę Stelmasik, Janusza Ochockiego oraz Sabinę Kuśmicką.

Nagrody zwycięzcą wręczyli: Edward Moskalik Wójt Gminy Janów, Małgorzata Majer Dyrektor Regionalnego Ośrodka Kultury w Częstochowie oraz Anna Tarczyńska Dyrektor Samorządowego Ośrodka Kultury i Sportu w Janowie.

Po części konkursowej poeci recytowali wiersze i śpiewali swoje piosenki.

W niedziele goście spacerowali Szlakiem Poezji w Złotym Potoku i wyjechali oczarowani spotkaniem i urokiem jesiennej Gminny Janów.

Organizatorami imprezy, która odbyła się w Centrum Usług Społecznościowych w Janowie był Samorządowy Ośrodek Kultury i Sportu w Janowie, Gmina Janów i Janowski Klub Literacki.

Sponsorzy to Starostwo Powiatowe w Częstochowie, Nadleśnictwo Zloty Potok, Hotel Kmicic, Pstrągarnia w Złotym Potoku, firma KABEX, CALLIDA oraz Jurajskie Klimaty.
Gmina Janów
Gmina Janów położona na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej w odległości 20 km od Częstochowy i 90 km od Krakowa. Gmina jest niezwykle atrakcyjna turystycznie. Jest tutaj wszystko co zapewnia wspaniały wypoczynek, a więc: przepiękne lasy, krystalicznie czysta woda, malownicze ostańce o fantastycznych kształtach, świeże, pachnące żywicą powietrze oraz niezapomniane krajobrazy jurajskie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).