Poniedziałek, 15 lipca 2024r. | Imieniny: Henryka, Wlodzimierza, Dawida
Pokaż menu

Jura ROK Festiwal za nami!!!

24 czerwca, 2024
Jura ROK Festiwal za nami!!!

23 czerwca br. na rynku w Janowie, pod honorowym patronatem Wójta Gminy Janów Edwarda Moskalika, odbył się Jura ROK Festiwal.  Wydarzenie zorganizowali wspólnie Gmina Janów, Samorządowy Ośrodek Kultury i Sportu w Janowie oraz Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie.

Festiwal otworzył kolorowy korowód w towarzystwie Młodzieżowej Orkiestry Dętej Dąbrowa Zielona i  Mażoretek Vivat z Dąbrowy Zielonej.

Na scenie zaprezentowały się Zespoły Ludowe i Koła Gospodyń Wiejskich. Gminę Janów reprezentował Zespół folklorystyczny Janowianie oraz KGW Czerwone Szpileczki.

Uczestnicy Festiwalu mogli skorzystać z produktów regionalnych serwowanych między innymi przez KGW Zagórzanki z Zagórza oaz KGW Czerwone Szpileczki z Lgoczanki.

Wręczono nagrody laureatom Jurajskich Konkursów Plastycznych oraz Regionalnego Konkursu Legend, Baśni, Podań - "Legendy Jury".

Na zakończenie wystąpił niezwykły zespół NEED FOR STRINGS, który łączy moc muzyki rockowej z emocjami płynącymi z dźwięku klasycznych instrumentów smyczkowych i wrażliwości muzycznej.
Gmina Janów
Gmina Janów położona na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej w odległości 20 km od Częstochowy i 90 km od Krakowa. Gmina jest niezwykle atrakcyjna turystycznie. Jest tutaj wszystko co zapewnia wspaniały wypoczynek, a więc: przepiękne lasy, krystalicznie czysta woda, malownicze ostańce o fantastycznych kształtach, świeże, pachnące żywicą powietrze oraz niezapomniane krajobrazy jurajskie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).