Czwartek, 6 października 2022r. | Imieniny: Artura, Brunona
Pokaż menu

Juromania – 17-18 września 2022

12 września, 2022
Juromania – 17-18 września 2022

Serdecznie zapraszamy Mieszkańców i Gości na spędzenie letnich jeszcze chwil razem z nami, w Złotym Potoku. Osoby aktywne zapraszamy już w sobotę na zawody Nordic Walking – zapisy na zawody odbywają się drogą elektroniczną: https://elektronicznezapisy.pl/event/7184/results.html


W niedzielę, w ramach V edycji Juromanii - Święta Jury Krakowsko-Częstochowskiej odbędzie się „Przyjęcie w ogrodach Hrabiego Krasińskiego". Wieszcz Krasiński będzie podejmował swoich gości w romantycznej scenerii nad stawem Irydion w Złotym Potoku w otoczeniu pięknej przyrody i w oprawie wyjątkowych koncertów muzycznych. W tym roku wydarzenie uświetni inauguracyjny koncert w wykonaniu Złotopotockiego Chóru im. Zygmunta Krasińskiego oraz koncerty w wykonaniu artystów z Filharmonii Częstochowskiej, którzy zaprezentują Państwu muzykę rozrywkową w dwóch odsłonach - koncert kwartetu FORCELLO (cztery wiolonczele) i Chóru COLLEGIUM CANTORUM. Dla wszystkich Państwa wystąpi również Iluzjonista z Wrocławia – Marcin Gogołowicz. Na refleksyjne chwile i spotkanie z historią tuż obok zaprasza Państwa Muzeum Regionalne im. Zygmunta Krasińskiego.

 

Uczestnicy „Przyjęcia w ogrodach Hrabiego Krasińskiego" będą mogli skorzystać również z możliwości zakupu okolicznościowych pamiątek – stylowych nakryć głowy, monety 1-złoty potocki, koszulek, toreb i magnesów oraz specjalnego wydania Echa Janowa. A w tegorocznym numerze zamieszczone będą artykuły: Zygmunt Krasiński w Złotym Potoku. - Niezwykłe antepedium złotopotockiego kościoła. - Naturaliści u źródeł Wiercicy. - Podanie o Skale z Krzyżem. - Historia parafii Janów wg. Księdza Jana Wiśniewskiego. - Kiepura, chłopak z Janowa. - Herby napoleońskie. - Misja "Freston" w Bystrzanowicach-Dworze. Ponownie odwiedzą nas przedstawiciele i pasjonaci Państwowego Instytutu Geologicznego i zaprezentują Państwu skarby ziemi, nie tylko jurajskiej. Panie instruktorki z SOKiS w Janowie zaproponują dzieciom wspólne chwile zabawy i śmiechu, a wszystkich Państwa zaprosimy do udziału w naszych konkursach przygotowanych specjalnie na ten dzień. Oprócz atrakcji ujętych w programie wydarzenia, zapraszamy do skorzystania z oferty stoisk gastronomicznych i innych.

 

Na zakończenie naszego spotkania zapraszamy na degustację znanej potrawy regionalnej, zwiastującej zbliżającą się jesień.

Zapraszamy i życzymy wspaniałych wrażeń!

Źródło: Urząd Gminy JanówGmina Janów
Gmina Janów położona na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej w odległości 20 km od Częstochowy i 90 km od Krakowa. Gmina jest niezwykle atrakcyjna turystycznie. Jest tutaj wszystko co zapewnia wspaniały wypoczynek, a więc: przepiękne lasy, krystalicznie czysta woda, malownicze ostańce o fantastycznych kształtach, świeże, pachnące żywicą powietrze oraz niezapomniane krajobrazy jurajskie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).