Piątek, 24 września 2021r. | Imieniny: Gerarda, Ruperta, Tomiry
Pokaż menu

JUROMANIA 2021 w Złotym Potoku

15 września, 2021
JUROMANIA 2021 w Złotym Potoku

JUROMANIA 2021 „Jura aktywna z natury” Serdecznie zapraszamy na kolejną edycję Juromanii do Złotego Potoka w dniach 18-19 września br! W tym roku czeka na Was ogrom atrakcji zarówno w sobotę, jak i niedzielę. Proponujemy sobotnie aktywności na Jurze – każdy znajdzie coś dla siebie: - Quest geologiczny "Skarby Jury" SOBOTA,18.09.2021,OD GODZ.9.00, START: najstarsza pstrągarnia w Europie, Złoty Potok, ul. Kościuszki 100. Zapraszamy na wyprawę szlakiem Pana Twardowskiego, która ujawnia magię złotopotockiego krajobrazu krasowego. Gra edukacyjna, przypominająca podchody polegać będzie na odkrywaniu dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego Jury. Organizatorem questu jest Muzeum Geologiczne Państwowego Instytutu Geologicznego - Państwowego Instytutu Badawczego. -XI Jurajski Puchar Nordic Walking "Jura aktywna z natury" Otwarte Mistrzostwa Powiatu Częstochowskiego w Nordic Walking SOBOTA 18.09. GODZ.10.00, START: Złoty Potok, przy Pałacu Raczyńskich Wszystkich chętnych zapraszamy do zapisów. https://elektronicznezapisy.pl/event/5822.html -Quest edukacyjny "Szlakiem poezji Zygmunta Krasińskiego" SOBOTA, 18.09.2021r, GODZ.11.00-13.00, START: Źródła Zygmunta nieopodal Złotego Potoka (dokładna lokalizacja na poniższym zdjęciu guesta). Zapraszamy serdecznie do udziału w premierze autorskiej trasy wycieczki po Złotym Potoku, podczas której uczestnicy będą mogli zapoznać się, bądź wykazać wiedzą o życiu i twórczości Zygmunta Krasińskiego. Quest daje możliwość edukacji w formie doskonałej zabawy dla osób w każdym wieku. Na końcu trasy czeka na Was najprawdziwszy skarb, który zabierzecie ze sobą. Zachęcamy do rodzinnego spaceru z przewodnikiem zarówno dzieci wraz z opiekunami, jak i młodzież oraz dorosłych. Niedzielne „Przyjęcie w ogrodach hrabiego Krasińskiego” to już stały punkt programu Juromanii. Jak zawsze zapraszamy na: -koncerty – w tym roku wystąpią Częstochowski Kwartet Smyczkowy w repertuarze z XVIII i XIX wieku, Trio operetkowe w programie złożonym z arii i duetów operowych i operetkowych oraz Chór Złotopotocki im. Z. Krasińskiego, -zwiedzanie Muzeum im. Z. Krasińskiego – w godz. 10-12 pierwsze 50. osób, które zakupią bilet wstępu w kasie Muzeum otrzyma specjalnie przygotowany pakiet promocyjny. W godz. 14-15 możliwe będzie bezpłatne zwiedzanie Muzeum po okazaniu specjalnej wejściówki, którą otrzymać można w punkcie informacyjnym Juromanii pod Pałacem. Na Juromaniaków czeka 20 wejściówek, -pokaz iluzji – zaprezentuje się dla Państwa pełen emocji i teatralnego klimatu Paweł Szreter, -pokaz tańca z ogniem „Sweet dreams”grupy Inferis zaprezentuje metaforyczną opowieść o mrocznych zakamarkach naszego umysłu podczas snu, oraz gry, zabawy, stroje w stylu epoki, animacje dla dzieci czy stoisko z okolicznościowymi pamiątkami i zdjęciami. Zapraszamy do zapoznania się z poniższym plakatem oraz do udziału w wydarzeniu! Szczegółowe informacje na naszym fb https://fb.me/e/1wNce0rYW oraz pod numerem telefonu 790 890 803.

Źródło: Urząd Gminy JanówGmina Janów
Gmina Janów położona na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej w odległości 20 km od Częstochowy i 90 km od Krakowa. Gmina jest niezwykle atrakcyjna turystycznie. Jest tutaj wszystko co zapewnia wspaniały wypoczynek, a więc: przepiękne lasy, krystalicznie czysta woda, malownicze ostańce o fantastycznych kształtach, świeże, pachnące żywicą powietrze oraz niezapomniane krajobrazy jurajskie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).