Środa, 24 kwietnia 2024r. | Imieniny: Horacego, Feliksa, Grzegorza
Pokaż menu

KGW z Gminy Janów będą kultywować tradycje lokalne

28 marca, 2024
KGW z Gminy Janów będą kultywować tradycje lokalne

28 marca  w Urzędzie Marszałkowskim w Katowicach odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie wspierania rozwoju gospodyń wiejskich aktywnych społecznie na terenie województwa śląskiego w 2024 roku – „Kultywowanie Tradycji Lokalnych”.

Z rąk Członka Zarządu Województwa Śląskiego Pana Grzegorza Boskiego KGW Czerwone Szpileczki z Lgoczanki otrzymało nagrodę w wysokości 10 000 zł za przygotowany projekt pt.: „Promocja tradycji ludowych i regionalnych poprzez organizację lokalnych wydarzeń promocyjnych z udziałem społeczności i samorządu lokalnego".

Nagrodę w wysokości 9 276 zł w powyższym konkursie otrzymało także KGW Poniczanki z Ponika za projekt pt.: „Organizacja zaplecza gastronomicznego KGW Poniczanki”.

W imieniu KGW Poniczanki nagrodę odebrał Wójt Gminy Janów Pan Edward Moskalik, który pogratulował otrzymania nagrody obu Kołom Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Janów i życzył dalszych sukcesów oraz satysfakcji z wykonywanych działań.
Gmina Janów
Gmina Janów położona na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej w odległości 20 km od Częstochowy i 90 km od Krakowa. Gmina jest niezwykle atrakcyjna turystycznie. Jest tutaj wszystko co zapewnia wspaniały wypoczynek, a więc: przepiękne lasy, krystalicznie czysta woda, malownicze ostańce o fantastycznych kształtach, świeże, pachnące żywicą powietrze oraz niezapomniane krajobrazy jurajskie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).