Środa, 7 grudnia 2022r. | Imieniny: Marcina, Ambrożego, Teodora
Pokaż menu

Komputery z grantu PPGR rozdane

24 listopada, 2022
Komputery z grantu PPGR rozdane

23 listopada 2022 r. w Sali Sesyjnej Urzędu Gminy w Janowie rozdano nowy sprzęt komputerowy zakupiony w ramach projektu Granty PPGR - Wsparcie rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym.

Uroczystego wręczenia dokonała Posłanka na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej Lidia Burzyńska oraz Wójt Gminy Janów Edward Moskalik.

W ramach konkurs organizowanego przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa, Gmina Janów przekazała sprzęt 40 beneficjentom o łącznej wartości 102 820 zł. Za tę kwotę zakupiono sprzęt komputerowy wraz z akcesoriami i oprogramowanie: 8 komputerów stacjonarnych, 31 laptopów, 1 tablet oraz 40 dysków zewnętrznych przenośnych.

Urządzenia mają za zadanie ułatwić dzieciom proces nauki, zwłaszcza zdalnej.

Projekt sfinansowano w ramach reakcji Unii Europejskiej na pandemię COVID-19 z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Na realizację projektu „Granty PPGR - Wsparcie dzieci i wnuków byłych pracowników PGR w rozwoju cyfrowym”.

Źródło: Urząd Gminy JanówGmina Janów
Gmina Janów położona na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej w odległości 20 km od Częstochowy i 90 km od Krakowa. Gmina jest niezwykle atrakcyjna turystycznie. Jest tutaj wszystko co zapewnia wspaniały wypoczynek, a więc: przepiękne lasy, krystalicznie czysta woda, malownicze ostańce o fantastycznych kształtach, świeże, pachnące żywicą powietrze oraz niezapomniane krajobrazy jurajskie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).