Sobota, 13 kwietnia 2024r. | Imieniny: Przemyslawa, Hermenegildy, Marcina
Pokaż menu

Koncepcja smart village

21 marca, 2024
Koncepcja smart village

20 marca 2024 r. w Centrum Usług Społecznościowych w Janowie odbyło się kolejne spotkanie w sprawie opracowania koncepcji inteligentnych wsi.

Spotkanie poprowadzili Paweł Jaśkiewicz z Fundacji Socjometr oraz Jerzy Motłoch Dyrektor Stowarzyszenia PPJ.

Omówiono zaplanowane projekty grantowe na realizację koncepcji smart village w Strategii Rozwoju Lokalnego kierowanego przez społeczność na lata 2023-2027.

Przedstawione przez uczestników spotkania propozycje realizacji projektów w strategiach smart village uwzględniały niezbędne kwestie cyfrowe, klimatyczne i środowiskowe. Ich szerokie spektrum świadczy o znajomości lokalnych potrzeb i wyzwań oraz jest świadectwem troski o dobro wspólne mieszkańców małych ojczyzn.
Gmina Janów
Gmina Janów położona na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej w odległości 20 km od Częstochowy i 90 km od Krakowa. Gmina jest niezwykle atrakcyjna turystycznie. Jest tutaj wszystko co zapewnia wspaniały wypoczynek, a więc: przepiękne lasy, krystalicznie czysta woda, malownicze ostańce o fantastycznych kształtach, świeże, pachnące żywicą powietrze oraz niezapomniane krajobrazy jurajskie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).