Czwartek, 13 czerwca 2024r. | Imieniny: Lucjana, Antoniego
Pokaż menu

Lekcja olimpizmu z olimpijczykiem

30 maja, 2024
Lekcja olimpizmu z olimpijczykiem

29 maja 2024 r.  Szkoła Podstawowa w Piasku zorganizowała niezwykłe wydarzenie oraz zaprosiła nietuzinkowych gości.

W 100-lecie startu polskich sportowców w Igrzyskach Olimpijskich lekcję z historii olimpizmu  poprowadził Maciej Hupa - sekretarz Regionalnego Komitetu Olimpijskiego w Częstochowie.

Natomiast Jakub Jelonek, olimpijczyk z Pekinu i Rio de Janeiro  podzielił się wspomnieniami  ze swoich startów i przeżyć związanych z Igrzyskami . Był też w jego wykonaniu piękny pokaz chodu sportowego i autografy dla wszystkich chętnych.

Wystąpienia gości poprzedził występ uczniów którzy przedstawili Odę do sportu Pierre de Coubertena. Finałem uroczystości pod  wymownym tytułem ,,Na Olimpijskim Szlaku od Paryża 1924 do Paryża 2024'' było podsumowanie Szkolnych Igrzysk Sportowych ,,OLIMPIONIK'' za rok szkolny 2023/2024.  Zwycięzcy   otrzymali dyplomy, puchary i nagrody z rąk Wójta Gminy Janów Edwarda Moskalika, prezesa Klubu Kabex Podkowa Adama Kołka oraz przybyłych gości.

Zwycięzcami tegorocznej klasyfikacji generalnej  ,,OLMPIONIKA'' zostali:

Kategoria klas I-III
1.Martyna Stęmplowska
2.Laura  Zaskórska
3.Agata Duszczyk

1.Marcel Mizgała
2.Joachim Kaim
3.Stanisław Deptuła

Kategoria klas IV-VII
1.Natalia Smoleń
2.Lena Zych
3.Emila Srokosz

1.Dawid Mizgała
2.Jan  Antoński
3.Wiktor Walczyk

Kategoria najlepsze wyniki i rekordy szkoły
1.Kinga Zych
2.Filip Siemion
Gmina Janów
Gmina Janów położona na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej w odległości 20 km od Częstochowy i 90 km od Krakowa. Gmina jest niezwykle atrakcyjna turystycznie. Jest tutaj wszystko co zapewnia wspaniały wypoczynek, a więc: przepiękne lasy, krystalicznie czysta woda, malownicze ostańce o fantastycznych kształtach, świeże, pachnące żywicą powietrze oraz niezapomniane krajobrazy jurajskie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).