Poniedziałek, 27 marca 2023r. | Imieniny: Lidii, Ernesta
Pokaż menu

Mateusz Świdnicki Młodzieżowym Mistrzem Polski

08 września, 2022
Mateusz Świdnicki Młodzieżowym Mistrzem Polski

Zwycięstwem Mateusza Świdnickiego, mieszkańca Gminy Janów zakończył się finał Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski. Aby wyłonić medalistów, konieczne było rozegranie biegu dodatkowego, do którego przystąpiło trzech zawodników.
 
7 września, na arenie zielona-energia.com w Częstochowie gościli najlepsi żużlowi zawodnicy do lat 21. Głównymi aktorami tych zawodów byli żużlowcy Włókniarza Częstochowa - Mateusz Świdnicki i broniący tytułu Jakub Miśkowiak.

O ostatecznym wyniku zdecydował bieg dodatkowy. Zmierzyli się w nim Jakub Miśkowiak, Wiktor Lampart i Mateusz Świdnicki. Rywalizacja między zawodnikami biało-zielonych była bardzo zacięta. Jednak nowym młodzieżowym indywidualnym mistrzem Polski został Mateusz Świdnicki, który na mecie był dosłownie o pół koła przed Jakubem Miśkowiakiem. Trzecie miejsce na podium zajął natomiast Wiktor Lampart.

Fot. Fotografia Sportowa - Patryk Kowalski

Źródło: Urząd Gminy JanówGmina Janów
Gmina Janów położona na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej w odległości 20 km od Częstochowy i 90 km od Krakowa. Gmina jest niezwykle atrakcyjna turystycznie. Jest tutaj wszystko co zapewnia wspaniały wypoczynek, a więc: przepiękne lasy, krystalicznie czysta woda, malownicze ostańce o fantastycznych kształtach, świeże, pachnące żywicą powietrze oraz niezapomniane krajobrazy jurajskie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).