Wtorek, 28 września 2021r. | Imieniny: Waclawa, Tymona, Marka
Pokaż menu

Mateusz Świdnicki zdobył brązowy medal

09 września, 2021
Mateusz Świdnicki zdobył brązowy medal

Żużlowiec Mateusz Świdnicki, mieszkaniec Gminy Janów jeżdżący w Eltrox Włókniarz Częstochowa wywalczył brązowy medal w Mistrzostwach Polski Juniorów.

8 września 2021 r. w Częstochowie rozegrano finał Indywidualnych Mistrzostw Polski Juniorów na żużlu. Wśród faworytów wymieniało się gospodarzy: Jakuba Miśkowiaka i Mateusza Świdnickiego z Eltrox Włókniarz oraz juniorów Motoru Lublin: Wiktora Lamparta i Mateusza Cierniaka. I faktycznie cała czwórka znalazła się w ścisłej czołówce finału.

Bardzo dobrze zawody rozpoczął Mateusz Świdnicki, który wygrał dwa swoje pierwsze starty. Niestety w trzecim wyścigu przyjechał ostatni i stracił bardzo ważne punkty. W czwartym swoim starcie ponownie wygrał i utrzymał iejsce na podium.

Źródło: Urząd Gminy JanówGmina Janów
Gmina Janów położona na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej w odległości 20 km od Częstochowy i 90 km od Krakowa. Gmina jest niezwykle atrakcyjna turystycznie. Jest tutaj wszystko co zapewnia wspaniały wypoczynek, a więc: przepiękne lasy, krystalicznie czysta woda, malownicze ostańce o fantastycznych kształtach, świeże, pachnące żywicą powietrze oraz niezapomniane krajobrazy jurajskie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).