Czwartek, 18 lipca 2024r. | Imieniny: Erwina, Kamila, Szymona
Pokaż menu

Międzyszkolny Konkurs Przyrodniczy “Las wiosną w obiektywie”

25 kwietnia, 2016
Staw Amerykan - Złoty Potok - Frees / Wikipedia / CC0 Staw Amerykan - Złoty Potok - Frees / Wikipedia / CC0

Szkolne Koło Ligi Ochrony Przyrody  w ZSP w Janowie  zorganizowało Międzyszkolny Konkurs Przyrodniczy „Las wiosną w obiektywie”. Patronat nad nim objęło Nadleśnictwo Złoty Potok , Zarząd Okręgu Ligi Ochrony Przyrody w Częstochowie, Samorządowy Ośrodek Kultury i Sportu w Janowie oraz Urząd Gminy Janów.

Celem konkursu było: rozwijanie zainteresowań przyrodą własnego regionu, budzenie wrażliwości artystycznej, dostrzeganie piękna przyrody ojczystej i doskonalenie umiejętności obserwacji. 

W pracach jury uczestniczyły Pani Dyrektor Samorządowego Ośrodka Kultury i Sportu w Janowie  Anna Tarczyńska  oraz plastyk  Pani - Marta Kasprzyk. Laureaci konkursu:

 I miejsce uczeń Szkoły Podstawowej im. Św. Stanisława Kostki w Lgoczance Kacper Grzywna,

II miejsce – uczennica ZSP Szkoły Podstawowej w Janowie Marcelina Grzywna,

III miejsce – uczennica Szkoły Podstawowej im. Św. Stanisława Kostki w Lgoczance  Martyna Borczyk.

Wyróżnienie otrzymała uczennica ZSP - Szkoły Podstawowej w Janowie Agnieszka Nocuń.

Dziękujemy sponsorowi Nadleśnictwu w Złotym Potoku za nagrody książkowe. Zwycięzcom gratulujemy i zachęcamy do dalszej obserwacji przyrody. Opiekun SK LOP Mariola Turowska-Moskalik
Gmina Janów
Gmina Janów położona na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej w odległości 20 km od Częstochowy i 90 km od Krakowa. Gmina jest niezwykle atrakcyjna turystycznie. Jest tutaj wszystko co zapewnia wspaniały wypoczynek, a więc: przepiękne lasy, krystalicznie czysta woda, malownicze ostańce o fantastycznych kształtach, świeże, pachnące żywicą powietrze oraz niezapomniane krajobrazy jurajskie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).