Piątek, 14 czerwca 2024r. | Imieniny: Bazylego, Elwiry, Michala
Pokaż menu

Mieszkaniec Janowa brązowym medalistą Mistrzostw Polski.

18 maja, 2016
Pałac Raczyńskich - Janów - Marek Slusarczyk / Wikipedia / CC BY 3.0 Pałac Raczyńskich - Janów - Marek Slusarczyk / Wikipedia / CC BY 3.0

W dniach 13-15 maja odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Taekwon-do ITF. Wzięło w nich udział 230 zawodników z 53 klubów z całej Polski. Miło nam poinformować, że aż trzech podopiecznych Jacka Wąchały wywalczyło tytuł Mistrza Polski. Krzysztof Wąchała przywiózł do Częstochowy, aż dwa tytuły mistrzowskie w walkach do 52 kg. i w technikach specjalnych. Mistrzyniami Polski zostały również: Laura Środowska w walkach do 50 kg, oraz Martyna Biernacka w technikach specjalnych. Na mistrzostwach z bardzo dobrze zawalczył mieszkaniec naszej gminy Tomek Miszczyk. Zdobył brązowy medal w kategorii walk powyżej 70 kg. Zdobycie 10 medali: 4 złotych, 2 srebrnych, 4 brązowych krążków pokazuje wysoki poziom ćwiczących w klubie Dragon. Brawa dla zawodników i trenerów Dragona, gdyż w rankingu generalnym klubów stanęli na najwyższym stopniu podium. Pokonanie 53 klubów, to nie lada wyczyn dla tych młodych zawodników.

Medale na Mistrzostwach Polski wywalczyli również:
Gancarczyk Ewa - brąz w układach
Pala Klaudia - brąz w walkach do 50 kg.
Bojarska Maria - srebro w technikach specjalnych
Laura i Martyna oprócz złotych krążków zdobyły: Laura - brąz w układach, a Martyna w walkach do 55 kg.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom, oraz klubowi za otrzymanie tytułu najlepszego klubu zawodów.
Gmina Janów
Gmina Janów położona na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej w odległości 20 km od Częstochowy i 90 km od Krakowa. Gmina jest niezwykle atrakcyjna turystycznie. Jest tutaj wszystko co zapewnia wspaniały wypoczynek, a więc: przepiękne lasy, krystalicznie czysta woda, malownicze ostańce o fantastycznych kształtach, świeże, pachnące żywicą powietrze oraz niezapomniane krajobrazy jurajskie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).