Czwartek, 21 września 2023r. | Imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita
Pokaż menu

Moc atrakcji podczas Juromanii w Złotym Potoku

18 września, 2023
Moc atrakcji podczas Juromanii w Złotym Potoku

Przyjęcie w Ogrodach Hrabiego Krasińskiego zorganizowane w ramach Juromanii przyciągnęło w niedzielę 17 września do Złotego Potoka tłumy gości. Nie mniejszym zainteresowaniem cieszył się zorganizowany w sobotę 16 września, kolejny etap XIII Jurajskiego Pucharu Nordic Walking.

Juromania to cykliczna impreza promocyjna regionu Jury Krakowsko-Częstochowskiej oraz Szlaku Orlich Gniazd. Tegoroczna edycja odbywała się pod hasłem „Jura w klimacie".

W wydarzeniu zorganizowanym w Złotym Potoku udział wzięli: Jolanta Adamczyk reprezentująca Poseł na Sejm RP Lidię Burzyńską, Mariusz Trepka – Poseł na Sejm RP, Danuta Tomza i Adam Markowski – Radni Powiatu Częstochowskiego, Ewa Powroźnik - prezes Częstochowskiego Stowarzyszenia Plastyków im. Jerzego Dudy-Gracza, Andrzej Krzypkowski – Nadleśniczy Nadleśnictwa Złoty Potok, Radni Gminy Janów, Dyrektorzy placówek oświatowych, sołtysi z terenu Gminy Janów, mieszkańcy oraz goście.

Podczas dwudniowej imprezy amatorzy ruchu mogli wziąć udział w Jurajskim Pucharze Nordic Walking. Natomiast ci spragnieni wiedzy o Złotym Potoku skorzystali z rajdu pieszego z przewodnikiem „Poznaj Złoty Potok”, którego trasa wiodła wśród zabytków i niezwykle malowniczej przyrody. W ramach rajdu uczestnicy bezpłatnie zwiedzili Muzeum Regionalne. Na koniec wędrówki odbył się wspólny posiłek przy ognisku.

Niedzielny program rozpoczął pokaz iluzjonistyczny w wykonaniu Pawła Kwietnia. Wprowadzeniem w klimat epoki był pokaz strojów i tańców popularnych na polskich i europejskich salonach XIX wieku. Niezwykłą atmosferę stworzył koncert muzyki klasycznej Kwartetu Smyczkowego w składzie: Paulina Kula, Martyna Susek, Marta Kotaszewska i Wojciech Rot.

Okazją do wspólnego śpiewania znanych i lubianych utworów stał się koncert operowo-operetkowy grupy muzyków Vocal Trio: Agaty Widera - sopran, Weroniki Gębala – mezzosopran, Grzegorza Rogut – tenor przy akompaniamencie Mateusza Lasatowicz.

Podczas uczty duchowej na Przyjęciu nie zabrakło również strawy dla ciała. Lokalnymi przysmakami częstowały Panie z KGW „Czerwone Szpileczki” z Lgoczanki i Panie z KGW „Poniczanki” z Ponika. Na najmłodszych uczestników przygotowano malowanie twarzy oraz animacje prowadzone przez pracownię artystyczną KOTYDOROBOTY.
Z okazji Juromanii, Muzeum Regionalne im. Zygmunta Krasińskiego w Złotym Potoku zaprosiło wszystkich chętnych do darmowego zwiedzania. Na tle pałacu można było podziwiać prace artysty Grzegorza Janusa, zrzeszonego w Częstochowskim Stowarzyszeniu Plastyków im. Jerzego Dudy Gracza.

Zwieńczeniem tego barwnego przyjęcia było widowisko pt. „Gatsby Show”, czyli pokaz z muzycznym odniesieniem do swingu i jazzu w nowoczesnym stylu przygotowany przez Teatr Tańca z Ogniem INFERIS.

Źródło: Urząd Gminy JanówGmina Janów
Gmina Janów położona na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej w odległości 20 km od Częstochowy i 90 km od Krakowa. Gmina jest niezwykle atrakcyjna turystycznie. Jest tutaj wszystko co zapewnia wspaniały wypoczynek, a więc: przepiękne lasy, krystalicznie czysta woda, malownicze ostańce o fantastycznych kształtach, świeże, pachnące żywicą powietrze oraz niezapomniane krajobrazy jurajskie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).