Niedziela, 29 stycznia 2023r. | Imieniny: Zdzisława, Franciszka, Józefa
Pokaż menu

Możesz tańczyć wszędzie

15 grudnia, 2022
Możesz tańczyć wszędzie

14 grudnia 2022 r. Szkoła Podstawowa w Lgoczance miała zaszczyt i przyjemność gościć Pana Włodzimierza Kucę – instruktora tańca w Regionalnym Ośrodku Kultury w Częstochowie. W pierwszej części spotkania choreograf opowiedział uczniom o tym, że taniec jest narzędziem ujawniania osobowości – wyjściem poza nieśmiałość i niepokój.

Następnie przyszedł czas na ćwiczenie percepcji ruchowej oraz  koordynacji wzrokowo-ruchowej. Było dużo śmiechu i dobrej zabawy. Poprzez taniec życie staje się czymś szczególnym, budzi w duszy człowieka pogodne poczucie wolności i błogą świadomość jakiejś przemożnej energii, która zdaje się nas unosić w powietrzu.

Pan Włodzimierz Kuca jest równocześnie dyrektorem Częstochowskiego Teatru Tańca.

Ciekawe spotkanie i super pomysły na rozwijanie pasji i odkrywanie samego siebie. Wszystko, co chcesz powiedzieć można wyrazić tańcem, wtedy jest to proste i łatwe.

Szczególne podziękowania kierujemy do Pani Małgorzaty Majer – Dyrektora Regionalnego Ośrodka Kultury w Częstochowie.

Źródło: Urząd Gminy JanówGmina Janów
Gmina Janów położona na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej w odległości 20 km od Częstochowy i 90 km od Krakowa. Gmina jest niezwykle atrakcyjna turystycznie. Jest tutaj wszystko co zapewnia wspaniały wypoczynek, a więc: przepiękne lasy, krystalicznie czysta woda, malownicze ostańce o fantastycznych kształtach, świeże, pachnące żywicą powietrze oraz niezapomniane krajobrazy jurajskie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).