Wtorek, 28 maja 2024r. | Imieniny: Jaromira, Justa, Justyny
Pokaż menu

Najlepsi z historii sportu

02 grudnia, 2017
Najlepsi z historii sportu

1 grudnia w IV Liceum im. Henryka Sienkiewicza w Częstochowie odbył się regionalny konkurs "Na Olimpijskim Szlaku". Uczestnicy konkursu musieli wykazać się wiedzą z historii Igrzysk Olimpijskich i występach polskich sportowców. Organizatorami konkursu był Regionalny Komitet Olimpijski, Starostwo Powiatowe w Częstochowie oraz Urząd Miasta w Częstochowie. W klasyfikacji gimnazjalistów zdecydowanie zwyciężył Łukasz Dors, a Patryk Kołek zakończył konkurs na czwartym miejscu. W rywalizacji uczniów ze szkół podstawowych najlepszy wynik uzyskał reprezentant SP w Janowie Jakub Wojdyła, a tuż za nim z drugim wynikiem uplasowała się Justyna Treścińska reprezentująca SP w Lgoczance. Dyplomami i bardzo atrakcyjnymi nagrodami dekorował naszych uczniów Stanisław Gościniak najlepszy w historii polski siatkarz i Małgorzata Rydz dwukrotna uczestniczka Igrzysk Olimpijskich. Świetne wyniki uczniów z naszej gminy w klasyfikacji gimnazjalistów i szkół podstawowych to wynik przygotowania pod kierunkiem nauczyciela wychowania fizycznego ze SP w Piasku pana Grzegorza Dorsa.
Gmina Janów
Gmina Janów położona na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej w odległości 20 km od Częstochowy i 90 km od Krakowa. Gmina jest niezwykle atrakcyjna turystycznie. Jest tutaj wszystko co zapewnia wspaniały wypoczynek, a więc: przepiękne lasy, krystalicznie czysta woda, malownicze ostańce o fantastycznych kształtach, świeże, pachnące żywicą powietrze oraz niezapomniane krajobrazy jurajskie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).