Sobota, 15 czerwca 2024r. | Imieniny: Wita, Jolanty
Pokaż menu

Narodowe Święto Niepodległości w Gminie Janów

13 listopada, 2023
Narodowe Święto Niepodległości w Gminie Janów

10 listopada Szkoła Podstawowa im. Św. Stanisława Kostki w Lgoczance pod hasłem „Pociąg do Wolności” zorganizowała Gminne Obchody Narodowego Święta Niepodległości.

Świętowanie rozpoczęło się na placu szkolnym, gdzie uroczyście podniesiona została flaga państwowa. Następnie zorganizowano przemarsz pod kierunkiem Kościuszki i Piłsudskiego do Kaplicy Matki Nieustającej Pomocy w Lgoczance, gdzie odbyła się msza święta upamiętniająca poległych z terenu gminy Janów. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Lgoczance zaprezentowali montaż słowno-muzyczny pod hasłem „Pociąg do Wolności” przeplatany pieśniami patriotycznymi i tańcami.

W uroczystości udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych, oświaty, instytucji kultury, lokalnych stowarzyszeń, uczniowie oraz mieszkańcy Gminy Janów. 
Gmina Janów
Gmina Janów położona na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej w odległości 20 km od Częstochowy i 90 km od Krakowa. Gmina jest niezwykle atrakcyjna turystycznie. Jest tutaj wszystko co zapewnia wspaniały wypoczynek, a więc: przepiękne lasy, krystalicznie czysta woda, malownicze ostańce o fantastycznych kształtach, świeże, pachnące żywicą powietrze oraz niezapomniane krajobrazy jurajskie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).