Środa, 28 lutego 2024r. | Imieniny: Romana, Ludomira, Lecha
Pokaż menu

Noworoczne kolędowanie w Gminie Janów

17 stycznia, 2024
Noworoczne kolędowanie w Gminie Janów

Trwający okres noworoczny sprzyja kolędowaniu. W Gminie Janów odbyły się już dwa niesamowite koncerty noworoczne.

7 stycznia w Kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Złotym Potoku wystąpił Złotopotocki Chór im. Zygmunta Krasińskiego pod dyrygenturą Danuty Leszczyńskiej. Natomiast 14 stycznia w Kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Janowie do wspólnego kolędowania zaprosił Zespół Folklorystyczny Janowianie pod kierownictwem Pauliny Rudzkiej i Katarzyny Nowickiej oraz dzieci z Samorządowego Ośrodka Kultury i Sportu w Janowie przygotowane przez Jadwigę Błaszkiewicz.

W trakcie tych wyjątkowych wydarzeń, zgromadzeni mieli okazję wysłuchać najpiękniejszych kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych, które rozbrzmiały w przestrzeni kościoła, niosąc ze sobą atmosferę radości i refleksji.

Wójt Gminy Janów Edward Moskalik podziękował za te muzyczne doświadczenia, które były również manifestacją siły wspólnoty i piękna, jakie tkwią w tradycji świątecznej. Podkreślił, że dzięki tym wydarzeniom nasza społeczność mogła razem rozpocząć nowy rok, otoczona dźwiękami, które przypominają nam o wartościach, jakie są nam najbliższe. Podziękował Chórowi Złotopotockiemu i Zespołowi Folklorystycznemu Janowie za dotychczasową owocną współpracę oraz życzył dalszego rozwoju artystycznego i wszelkiej pomyślności.
Gmina Janów
Gmina Janów położona na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej w odległości 20 km od Częstochowy i 90 km od Krakowa. Gmina jest niezwykle atrakcyjna turystycznie. Jest tutaj wszystko co zapewnia wspaniały wypoczynek, a więc: przepiękne lasy, krystalicznie czysta woda, malownicze ostańce o fantastycznych kształtach, świeże, pachnące żywicą powietrze oraz niezapomniane krajobrazy jurajskie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).