Środa, 21 lutego 2024r. | Imieniny: Eleonory, Fortunata, Roberta
Pokaż menu

Odwiedziny Mikołaja w Gminie Janów

07 grudnia, 2022
Odwiedziny Mikołaja w Gminie Janów

Już od 4 grudnia można było spotkać Świętego Mikołaja w Gminie Janów. Częstował cukierkami, oglądał przygotowane dla niego występy i rozświetlał świąteczne iluminacje.

„Mikołajkową imprezę dla Dzieci”, 4 grudnia w Sali remizy OSP zorganizowali Radni Gminy Janów: Monika Kasznia i Paweł Stefaniak wraz z członkiniami KGW Złotopotoczanki i druhami OSP Złoty Potok. Wystąpiły przedszkolaki z Przedszkola w Złotym Potoku, były tańce i animacje z Bieguna Północnego oraz słodki poczęstunek.    

6 grudnia Mikołaj odwiedził szkoły i przedszkola oraz Urząd Gminy w Janowie.

O godz. 17.00 Wójt Gminy Janów Edward Moskalik w asyście Mikołaja rozświetlił choinkę na rynku w Janowie. Mikołaj z pomocą śnieżynek oraz alpak Bolka i Lolka rozdał prezenty grzecznym dzieciom oraz zwycięzcom w konkursie fotograficznym Mój Przyjaciel Zwierz. Na zakończenie spotkania dzieci z Kółka Gitarowego SOKiS wykonały świąteczne piosenki dla Mikołaja. Wydarzenie zorganizował Samorządowy Ośrodek Kultury i Sportu w Janowie przy współpracy z Gminą Janów.

Na koniec Mikołaj udał się do Lgoczanki gdzie również rozświetlił świąteczne dekoracje i rozdał słodkie podarunki. Można było skosztować pysznego żurku z kiełbasą. Spotkanie zorganizował Sołtys Lgoczanki oraz KGW Czerwone Szpileczki.
Gmina Janów
Gmina Janów położona na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej w odległości 20 km od Częstochowy i 90 km od Krakowa. Gmina jest niezwykle atrakcyjna turystycznie. Jest tutaj wszystko co zapewnia wspaniały wypoczynek, a więc: przepiękne lasy, krystalicznie czysta woda, malownicze ostańce o fantastycznych kształtach, świeże, pachnące żywicą powietrze oraz niezapomniane krajobrazy jurajskie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).