Poniedziałek, 6 lutego 2023r. | Imieniny: Doroty, Bogdana, Pawla
Pokaż menu

Ogłoszenie GOPS – Informacja o składaniu oświadczeń

15 lutego, 2016
Pałac Raczyńskich - Janów - Marek Slusarczyk / Wikipedia / CC BY 3.0 Pałac Raczyńskich - Janów - Marek Slusarczyk / Wikipedia / CC BY 3.0

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Janowie, ul. Żarecka 1, informuje, że od dnia 15.02.2016 roku do dnia 19.02.2016 roku, w godzinach pracy Ośrodka: • poniedziałek, środa, czwartek, piątek – 7:00 – 15:00 • wtorek – 8:00 – 16:00 będzie można złożyć oświadczenie osoby/rodziny ubiegającej się o pomoc żywnościową (dostępne w siedzibie Ośrodka) w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 w Podprogramie 2015. Oświadczenia – we wspomnianym terminie – składają wyłącznie te osoby/rodziny, które nie zostały dotychczas zakwalifikowane do udziału w Podprogramie 2015 lub osoby/rodziny już korzystające - w przypadku, gdy uległa zmianie sytuacja zawodowa, finansowa bądź zdrowotna.

Do udziału w Podprogramie 2015 uprawnione są: a) osoby/rodziny, korzystające z pomocy społecznej; b) osoby/rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej i rodzinnej, spełniające kryteria określone w art. 7 ustawy o pomocy społecznej (tj. Dz. U. z 2015 r., poz. 163 ze zm.) i których dochód nie przekracza 150% odpowiedniego kryterium dochodowego: osoby samotnie gospodarującej (100% = 634 zł) lub rodziny (100% = 514 zł na osobę) – do oświadczenia należy dołączyć zaświadczenia o dochodach netto.

Źródło: Urząd Gminy JanówGmina Janów
Gmina Janów położona na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej w odległości 20 km od Częstochowy i 90 km od Krakowa. Gmina jest niezwykle atrakcyjna turystycznie. Jest tutaj wszystko co zapewnia wspaniały wypoczynek, a więc: przepiękne lasy, krystalicznie czysta woda, malownicze ostańce o fantastycznych kształtach, świeże, pachnące żywicą powietrze oraz niezapomniane krajobrazy jurajskie.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).