Czwartek, 23 marca 2023r. | Imieniny: Pelagii, Oktawiana, Feliksa
Pokaż menu

Ostrzeżenie metrologiczne dotyczące silnego wiatru

17 lutego, 2023
Ostrzeżenie metrologiczne dotyczące silnego wiatru

Ostrzeżenie metrologiczne dotyczące silnego wiatru i innych niebezpiecznych zjawisk pogodowych na najbliższe doby!!

Prognozy IMGW przez najbliższe doby, przewidują zagrożenie w skali całej Polski  dotyczące występowania  bardzo silnego wiatru, a miejscami nawet huraganu. Tym gwałtownym zjawiskom meteorologicznym mogą towarzyszyć równie gwałtowne opady śniegu i deszczu.

Tak niebezpieczne porywy wiatru mogą powodować uszkodzenia budynków i zrywanie dachów.  

Przypominamy właścicielom i zarządcom obiektów budowlanych, że do ich obowiązków należy zapewnienie, dochowując należytej staranności, bezpiecznego użytkowania obiektu w razie wystąpienia czynników zewnętrznych oddziaływujących na obiekt, związanych z działaniem człowieka lub sił natury, tj. wyładowania atmosferyczne, wstrząsy sejsmiczne, silne wiatry, intensywne opady atmosferyczne, osuwiska ziemi, zjawiska lodowe na rzekach i morzu oraz jeziorach i zbiornikach wodnych, pożary lub powodzie, w wyniku których następuje uszkodzenie obiektu budowlanego lub bezpośrednie zagrożenie takim uszkodzeniem, mogą spowodować zagrożenia życia lub zdrowia ludzi, bezpieczeństwa mienia lub środowiska.  

Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności i czujności oraz zabezpieczenia rzeczy i obiektów które może porwać  wiatr.

Prosimy  również o śledzenie komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. 

Źródło: Urząd Gminy JanówGmina Janów
Gmina Janów położona na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej w odległości 20 km od Częstochowy i 90 km od Krakowa. Gmina jest niezwykle atrakcyjna turystycznie. Jest tutaj wszystko co zapewnia wspaniały wypoczynek, a więc: przepiękne lasy, krystalicznie czysta woda, malownicze ostańce o fantastycznych kształtach, świeże, pachnące żywicą powietrze oraz niezapomniane krajobrazy jurajskie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).