Środa, 24 kwietnia 2024r. | Imieniny: Horacego, Feliksa, Grzegorza
Pokaż menu

Plenerowa Droga Krzyżowa w Pabianicach

26 marca, 2024
Plenerowa Droga Krzyżowa w Pabianicach

24 marca 2024 r. w Niedzielę Palmową mieszkańcy sołectwa Pabianice uczestniczyli w plenerowym nabożeństwie Drogi Krzyżowej.

Podczas nabożeństwa ks. Ryszard Słowikowski poświęcił trzy krzyże, które niedawno zostały wymienione oraz nową drogę i ścieżkę pieszo-rowerową w Pabianicach.

Trasę Drogi Krzyżowej w Pabianicach wyznacza 14 krzyży. Wiedzie ona pośród malowniczych skałek, jurajskich lasów i pól do kaplicy na Wzgórzu Maryjnym w Pabianicach. Mieszkańcy już od 20 lat kontynuują tradycję plenerowej Drogi Krzyżowej.
Gmina Janów
Gmina Janów położona na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej w odległości 20 km od Częstochowy i 90 km od Krakowa. Gmina jest niezwykle atrakcyjna turystycznie. Jest tutaj wszystko co zapewnia wspaniały wypoczynek, a więc: przepiękne lasy, krystalicznie czysta woda, malownicze ostańce o fantastycznych kształtach, świeże, pachnące żywicą powietrze oraz niezapomniane krajobrazy jurajskie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).