Czwartek, 22 lutego 2024r. | Imieniny: Marty, Malgorzaty, Piotra
Pokaż menu

Pluszowe Niedźwiadki świętują swój Jubileusz

29 listopada, 2023
Pluszowe Niedźwiadki świętują swój Jubileusz

29 listopada 2023 r. to wesoły i wyjątkowy dzień dla Gromady Zuchowej Pluszowe Niedźwiadki. W tym dniu w Szkole Podstawowej w Janowie podczas Turnieju o Puchar Antka Cwaniaka odbyły się 20 urodziny gromady.

Na miłą uroczystość licznie przybyli zaproszeni goście. Nie zabrakło najstarszych wychowanków gromady, którzy z sentymentem oglądali przygotowany pokaz zdjęć. Oczywiście był też tort, życzenia, gratulacje ale przede wszystkich dużo, dużo dobrej zabawy.

36 GZ „Pluszowe Niedźwiadki” z hufca ZHP Częstochowa działa od 2003 r. przy Szkole Podstawowej w Janowie. Drużynową od początku jest Harcmistrz Dorota Gal, która z wielkim zaangażowaniem wychowuje kolejne pokolenie zuchów. Motto Gromady to słowa kardynała Stefana Wyszyńskiego: „Z drobiazgów życiowych wykonywanych wielkim sercem, powstaje wielkość człowieka”. Ulubioną piosenką Gromady jest  „Zuchowa wiara”, a znakiem jest pluszowy miś.
Mają również swój okrzyk:
„Pluszowy Niedźwiadek - to dzielny jest zuch
Pluszowy Niedźwiadek - pracuje za dwóch
Pluszowy Niedźwiadek - czy słońce, czy deszcz
pocieszy, pomoże, rozbawi do łez”.

Zuchy spotykają się regularnie na zbiórkach, gdzie zdobywają sprawności i gwiazdki zuchowe. Biorą udział w wiosennych i jesiennych złazach zuchowych, koloniach, obozach i biwakach, sami też są organizatorami turniejów. Tradycją stało się już coroczne wspieranie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy czy przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju oraz liczne akcje pomocowe i patriotyczne.

Wszystkim „Pluszowym Niedźwiadkom” wraz z zastępową Dorotą Gal życzymy aby Wasze zuchowe zbiórki i wyprawy były niekończącą się przygodą i niezapomnianą zabawą.
Gmina Janów
Gmina Janów położona na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej w odległości 20 km od Częstochowy i 90 km od Krakowa. Gmina jest niezwykle atrakcyjna turystycznie. Jest tutaj wszystko co zapewnia wspaniały wypoczynek, a więc: przepiękne lasy, krystalicznie czysta woda, malownicze ostańce o fantastycznych kształtach, świeże, pachnące żywicą powietrze oraz niezapomniane krajobrazy jurajskie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).