Piątek, 24 września 2021r. | Imieniny: Gerarda, Ruperta, Tomiry
Pokaż menu

Podpisanie umowy na remont promenady

23 lipca, 2021
Podpisanie umowy na remont promenady
Jedna z wielu bardzo oczekiwanych inwestycji Gminy Janów jest już w realizacji.

Dziś 23 lipca 2021 r. Wójt Gminy Janów Edward Moskalik wraz z Skarbnikiem Gminy Janów Małgorzatą Laskowską podpisali umowę z Panią Agnieszką Miś - Prezesem Przedsiębiorstwa Robót Drogowo - Mostowych "Myszków" Sp. z o.o., na przebudowę ścieżki pieszo – rowerowej łączącej Janów ze Złotym Potokiem.

W ramach zadania powstanie ciąg pieszo-rowerowy wzdłuż ulicy Kościuszki na odcinku od ul. Leśnej w Janowie do cmentarza parafialnego w Złotym Potoku.

Łączna jego długość wynosi 933,7 m, szerokość 3,7 m.

Na trasie ścieżki rowerowej zamontowane zostaną nowe ławki, stojaki na rowery, kosze oraz samoobsługowa stacja naprawy rowerów.

Pierwsze prace rozpoczną się już na początku sierpnia. Nową promenadą przejedziemy się najpóźniej na koniec października.

Wartość zadania wynosi 546 046,20 zł, z czego 500 000 zł to środki pozyskane w ramach dotacji celowej ze środków budżetu Województwa Śląskiego w ramach Śląskiego Pakietu dla Turystyki w 2021 .

Źródło: Urząd Gminy JanówGmina Janów
Gmina Janów położona na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej w odległości 20 km od Częstochowy i 90 km od Krakowa. Gmina jest niezwykle atrakcyjna turystycznie. Jest tutaj wszystko co zapewnia wspaniały wypoczynek, a więc: przepiękne lasy, krystalicznie czysta woda, malownicze ostańce o fantastycznych kształtach, świeże, pachnące żywicą powietrze oraz niezapomniane krajobrazy jurajskie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).