Czwartek, 22 lutego 2024r. | Imieniny: Marty, Malgorzaty, Piotra
Pokaż menu

Podwójna moc atrakcji w Złotym Potoku

25 lipca, 2023
Podwójna moc atrakcji w Złotym Potoku

23 lipca 2023 r. na błoniach w Złotym Potoku odbyły się dwa barwne i pełne atrakcji pikniki. Miłośnicy dobrej kuchni mogli smakować swojskich specjałów podczas Pikniku z Produktem Polskim w trakcie którego odbył się Konkurs Kulinarny Bitwa Reginów. Wszyscy lubiący spędzać aktywnie czas mogli to zrobić podczas Pikniku z RIO - na sportowo ze sztukami walki.

Do konkursu Bitwa Regionów przystąpiło 11 Kół Gospodyń Wiejskich z Powiatu Częstochowskiego. Panie przygotowały wspaniałe regionalne potrawy, pełne smaku i aromatu. Ocenie poddano walory smakowe, wykonanie i sposób prezentacji oraz regionalne elementy dekoracyjne i estetykę podania potrawy.

Komisja konkursowa w składzie: Marianna Nowak, Piotr Dobosz oraz Anna Rybak po burzliwych naradach wyłoniła zwycięskie dania:
I miejsce - KGW Karolinki w Kamienicy Polskiej za doskonałe pieczonki z zsiadłym mlekiem lub maślanką.
II miejsce - KGW w Zawodziu za tradycyjny zawodziański serek podany na regionalnym chlebie tatarczuch.
III miejsce - KGW w Mokrzeszy „Iskierki” za polędwiczki po myśliwsku z kaszą na bogato i zasmażaną kapustą z grzybami.

Organizatorami konkursu są Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi i Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa przy współpracy Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Rio Grappling Club Częstochowa, który był organizatorem Pikniku na sportowo ze sztukami walki zaprosił na jogę na świeżym powietrzu, przeprowadził dla dzieci trening footbalu amerykańskiego i zorganizował otwarty sparing brazylijskiego jiu-jitsu. Odbyły się pokazy bokserskie, capoeri, teakwondo i jiu-jitsu. Można było poznać podstawy survlvalu i pierwszej pomocy. Dla najmłodszych było malowanie twarzy, dmuchane zjeżdżalnie, bańki mydlane, animator, gry i zabawy ruchowe oraz konkursy z nagrodami.

W wydarzeniu uczestniczyli: Senator RP Ryszard Majer, Poseł na Sejm RP Lidia Burzyńska, Poseł na Sejm RP Mariusz Trepka, Dyrektor Biura Poselskiego Grażyna Matyszczak reprezentująca Wiceministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Szymona Giżyńskiego, Dyrektor Oddziału Regionalnego KRUS w Częstochowie Piotr Dobosz, Zastępca Dyrektora Śląskiego Oddziału Regionalnego ARiMR w Częstochowie Arlena Soja, Dyrektor Oddziału Terenowego KOWR w Częstochowie Konrad Jarzyński, Zastępca Dyrektora Oddziału Terenowego KOWR w Częstochowie Teresa Pala, Wójt Gminy Poczesna Krzysztof Ujma oraz gospodarz wydarzenia Wójt Gminy Janów Edward Moskalik.

Podczas oficjalnego otwarcia odczytane zostały listy Europoseł Jadwigi Wiśniewskiej oraz Europoseł Izabeli Kloc skierowane do organizatorów i uczestników Bitwy Regionów w Złotym Potoku.
Gmina Janów
Gmina Janów położona na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej w odległości 20 km od Częstochowy i 90 km od Krakowa. Gmina jest niezwykle atrakcyjna turystycznie. Jest tutaj wszystko co zapewnia wspaniały wypoczynek, a więc: przepiękne lasy, krystalicznie czysta woda, malownicze ostańce o fantastycznych kształtach, świeże, pachnące żywicą powietrze oraz niezapomniane krajobrazy jurajskie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).