Wtorek, 28 maja 2024r. | Imieniny: Jaromira, Justa, Justyny
Pokaż menu

Promenada w Złotym Potoku oficjalnie otwarta

08 listopada, 2021
Promenada w Złotym Potoku oficjalnie otwarta

6 listopada br. odbyło się oficjalne otwarcie przebudowanej ścieżki pieszo – rowerowej „Promenady” łączącej Janów ze Złotym Potokiem.

Oficjalnego przecięcia wstęgi wraz z Wójtem Gminy Janów - Edwardem Moskalikiem dokonali: Jadwiga Wiśniewska - Poseł do Parlamentu Europejskiego, Mariusz Trepka – Poseł na sejm RP, Adam Markowski – Dyrektor Biura Zamiejscowego w Częstochowie Śląskiego Urzędu Marszałkowskiego i Radny Powiatu Częstochowskiego, Monika Kasznia i Paweł Stefaniak – Radni Gminy Janów, Anna Tarczyńska – Dyrektor Samorządowego Ośrodka Kultury i Sportu w Janowie, ks. Ryszard Marciniak – Proboszcz Parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Złotym Potoku oraz ks. Stefan Leśniewski, Paweł Oberzig – Sołtys Janowa.

Były podziękowania, gratulacje i radość z nowego miejsca, doskonałego do aktywnego wypoczynku, ale przede wszystkim ułatwiającego komunikację miedzy sąsiadującymi miejscowościami. Po części oficjalnej uczestnicy otwarcia utworzyli peleton, który przejechał na parking przy Stawie Amerykan.  Tam czekał słodki poczęstunek ufundowany przez Cukiernię „Dorota” – Dorota Jędrecka.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się rowerowe tandemy udostępnione specjalnie na otwarcie ścieżki przez Pana Michała Pustelniaka.

Całkowity koszt przebudowy ścieżki łączącej Janów i Złoty Potok to 572 500 zł.

W ramach zadania powstał ciąg pieszo – rowerowy z nawierzchnią bitumiczną o długości 933 m oraz szerokości 3,7 m, a w części zalesionej jeszcze dodatkowo oświetlenie, ławeczki, stojaki na rowery i stacja naprawy rowerów.

Nowo powstała ścieżka biegnie wzdłuż ulicy Kościuszki - na odcinku od ul. Leśnej w Janowie do cmentarza parafialnego w Złotym Potoku, gdzie łączy się ze ścieżką pieszo-rowerową wzdłuż drogi wojewódzkiej, a następnie ze ścieżką „Ku Źródłom” łączącą Gminę Janów z Gminą Żarki i Gminą Niegowa.

Serdecznie dziękujemy wszystkim Gościom i Mieszkańcom przybyłym na otwarcie nowej Promenady.
Gmina Janów
Gmina Janów położona na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej w odległości 20 km od Częstochowy i 90 km od Krakowa. Gmina jest niezwykle atrakcyjna turystycznie. Jest tutaj wszystko co zapewnia wspaniały wypoczynek, a więc: przepiękne lasy, krystalicznie czysta woda, malownicze ostańce o fantastycznych kształtach, świeże, pachnące żywicą powietrze oraz niezapomniane krajobrazy jurajskie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).