Sobota, 25 maja 2024r. | Imieniny: Grzegorza, Urbana, Magdaleny
Pokaż menu

Przypomnienie o obowiązku aktualizacji deklaracji o źródłach ciepła wynikających z CEEB

15 maja, 2024
Przypomnienie o obowiązku aktualizacji deklaracji o źródłach ciepła wynikających z CEEB

Przypomina się o obowiązku aktualizacji deklaracji dotyczących źródeł ciepła i źródeł spalania paliw do CEEB.

Termin złożenia deklaracji do CEEB wynosi:
• w wypadku wymiany lub montażu nowego źródła ciepła lub spalania paliw – 14 dni od dnia, w którym zaistniała zmiana.
• dla właścicieli nowo powstających budynków – 14 dni od uruchomienia nowego źródła ciepła lub spalania paliw (zgodnie z nowym art. 27g Ustawy o wspieraniu termomodernizacji i remontów oraz o centralnej ewidencji emisyjności budynków). Za termin uruchomienia tych instalacji uznaje się dzień skutecznego złożenia zawiadomienia o zakończeniu budowy lub uzyskania decyzji o pozwoleniu na użytkowanie.

Deklarację składa się na formularzu:
Załączniki:
- Deklaracja A – dla budynków mieszkalnych,
- Deklaracja B – dla budynków niemieszkalnych.

Deklaracje oraz jej aktualizację można złożyć przez profil zaufany lub e-dowód lub poprzez stronę www.zone.gunb.gov.pl

Dla osób które nie  mogą złożyć deklaracji w formie online, istnieje możliwość złożenia jej w formie tradycyjnej, osobiście w Urzędzie Gminy w Janowie, pok. nr 5 lub sekretariacie, albo wysyłając pocztą na adres Urząd Gminy Janów ul. Częstochowska 1 42-253 Janów.
Gmina Janów
Gmina Janów położona na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej w odległości 20 km od Częstochowy i 90 km od Krakowa. Gmina jest niezwykle atrakcyjna turystycznie. Jest tutaj wszystko co zapewnia wspaniały wypoczynek, a więc: przepiękne lasy, krystalicznie czysta woda, malownicze ostańce o fantastycznych kształtach, świeże, pachnące żywicą powietrze oraz niezapomniane krajobrazy jurajskie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).