Środa, 28 lutego 2024r. | Imieniny: Romana, Ludomira, Lecha
Pokaż menu

Ruszył nabór wniosków na instalacje odnawialnych źródeł energii (OZE) w Gminie Janów

26 stycznia, 2024
Ruszył nabór wniosków na instalacje odnawialnych źródeł energii (OZE) w Gminie Janów

Zapraszamy do składania wniosków dotyczących udziału w realizacji projektu  w ramach naboru pn. Inwestycja B2.2.2 Instalacje OZE realizowane przez społeczności energetyczne Część B (wsparcie inwestycyjne społeczności energetycznych) Działanie B.1: Demonstracyjne projekty inwestycyjne realizowane przez społeczności energetyczne (nr naboru KPOD.03.12-IP.05-002/23) realizowanego wspólnie z Gminami będącymi członkami Klastra Powiatu Częstochowskiego.

Wysokość planowanej do uzyskania dotacji w ujęciu procentowym wynosi do 90% kosztów kwalifikowanych planowanych instalacji OZE plus podatek VAT od całości inwestycji.

Uczestnikiem projektu może zostać osoba fizyczna będąca właścicielem, współwłaścicielem lub posiadaczem innego uregulowanego tytułu prawnego do nieruchomości położonej na terenie Gminy Janów, na której zamontowana zostanie instalacja OZE na poczet gospodarstwa domowego.

Nabór wniosków o objęcie gospodarstwa domowego projektem odbywa się od 29 stycznia 2024 r. od godz. 7.00 do dnia 06 lutego 2024 r. do godz. 14.00.

Ze względu na ograniczone środki jakimi dysponuje Gmina Janów ewentualne otrzymanie dofinansowania zależeć będzie od kolejności złożenia kompletnej dokumentacji przez mieszkańca.

Nazwa plikuTyp plikuRozmiar plikuPobierz
Regulamin naboru i realizacji projektu OZE w Gminie Janów pdf172,13 KB Pobierz
Deklaracja udziału w projekcie pdf218,81 KB Pobierz
Umowa użyczenia pdf68,77 KB PobierzGmina Janów
Gmina Janów położona na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej w odległości 20 km od Częstochowy i 90 km od Krakowa. Gmina jest niezwykle atrakcyjna turystycznie. Jest tutaj wszystko co zapewnia wspaniały wypoczynek, a więc: przepiękne lasy, krystalicznie czysta woda, malownicze ostańce o fantastycznych kształtach, świeże, pachnące żywicą powietrze oraz niezapomniane krajobrazy jurajskie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).