Poniedziałek, 28 listopada 2022r. | Imieniny: Leslawa, Zdzislawa, Stefana
Pokaż menu

Sportowe sukcesy naszych mieszkańców w Nordic Walking

04 października, 2022
Sportowe sukcesy naszych mieszkańców w Nordic Walking

2 października w Poczesnej odbyła się szósta finałowa runda XII Jurajskiego Pucharu Nordic Walking.W sześciu rozegranych rundach wystartowało blisko 400 osób. Wypromowana przez gminę Janów ta forma aktywności fizycznej zakończyła się sukcesem naszych mieszkańców. Głównym organizatorem imprezy był Klub Podkowa Janów. W podsumowaniu zawodów wójt gminy Poczesna wyraził podziw i wielkie uznanie dla prezesa Klubu Adama Kołka i poprosił o dalszą kontynuację
tej wyjątkowo dobrze przyjętej imprezy wśród miłośników nordic walking. Dobra opinia i sukcesy naszych reprezentantów to najlepsza nagroda i promocja gminy Janów. Zwycięzcami tegorocznego Pucharu zostali Natalia Kołek i Grzegorz Sztanderski oboje zamieszkali w Janowie. Na podium znaleźli się również z naszej gminy Kinga Zych druga wśród kobiet i Filip Tomzik trzeci wśród mężczyzn. Doskonale na trasach Jurajskiego Pucharu zaprezentowali się w poszczególnych rundach młodzi zawodnicy klubu Podkowa Janów którzy w przyszłości będą reprezentować gminę w zawodach lekkoatletycznych. W ostatniej rundzie świetnie zaprezentowali się stając na podium: Jan Antoński, Zuzanna Janocha,Ola Pękala, Dawid Mizgała i Ania Pękala.

Źródło: Urząd Gminy JanówGmina Janów
Gmina Janów położona na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej w odległości 20 km od Częstochowy i 90 km od Krakowa. Gmina jest niezwykle atrakcyjna turystycznie. Jest tutaj wszystko co zapewnia wspaniały wypoczynek, a więc: przepiękne lasy, krystalicznie czysta woda, malownicze ostańce o fantastycznych kształtach, świeże, pachnące żywicą powietrze oraz niezapomniane krajobrazy jurajskie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).