Niedziela, 14 sierpnia 2022r. | Imieniny: Alfreda, Euzebiusza, Maksymiliana
Pokaż menu

Startuje LETNI JURAJSKI FESTIWAL MUZYCZNY 2022

23 czerwca, 2022
Startuje LETNI JURAJSKI FESTIWAL MUZYCZNY 2022

W najbliższy weekend Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie i Filharmonia Częstochowska im. Bronisława Hubermana startują z cyklem siedmiu koncertów na Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej w ramach LETNIEGO JURAJSKIEGO FESTIWALU MUZYCZNEGO 2022.

Pierwszy z siedmiu koncertów odbędzie już w niedzielę 26 czerwca o godz. 17:00 w Kościele Ewangelicko-Augsburskim w Częstochowie. Wystąpią: Chór i Orkiestra Filharmonii Częstochowskiej pod dyrekcją Adama Klocka. O historii świątyni opowie Juliusz Sętowski. Wstęp wolny!

Zapraszamy również na koncerty:

  • 10.07. Złoty Potok - Pałac Raczyńskich - godz. 17:00
  • 17.07. Zamek Bobolice - godz. 19:00
  • 24.07 Podlesice - Trafo Base Kamp - 16:00
  • 14.08 Włodowice - Kościół św. Bartłomieja Apostoła - 17:00
  • 21.08 Mstów - Sanktuarium Wniebowzięcia NMP - 17:00
  • 28.08 Filharmonia Częstochowska - 19:00

Głównym organizatorem wakacyjnych koncertów jest Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie, współorganizatorem Filharmonia Częstochowska. Festiwal jest organizowany pod dyrekcją Małgorzaty Majer i dyrekcją artystyczną Adama Klocka. Honorowy patronat sprawuje Marszałek Województwa Śląskiego.

- Mam nadzieję, że nasza propozycja umili Państwu czas zwiedzania i turystycznych wędrówek oraz zachęci do muzycznej uczty, jaką będą proponowane przez nas koncerty. - zaprasza Małgorzata Majer dyrektor Festiwalu i Regionalnego Ośrodka Kultury w Częstochowie.

Szczegóły na stronie www ROK-u i Filharmonii.

Udział w koncertach jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy.

jurajski festiwal muzyczny-1 www.jpg

Źródło: Urząd Gminy JanówGmina Janów
Gmina Janów położona na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej w odległości 20 km od Częstochowy i 90 km od Krakowa. Gmina jest niezwykle atrakcyjna turystycznie. Jest tutaj wszystko co zapewnia wspaniały wypoczynek, a więc: przepiękne lasy, krystalicznie czysta woda, malownicze ostańce o fantastycznych kształtach, świeże, pachnące żywicą powietrze oraz niezapomniane krajobrazy jurajskie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).