Środa, 8 lutego 2023r. | Imieniny: Hieronima, Sebastiana, Ireny
Pokaż menu

Szkoła w Lgoczance z dofinansowaniem!

12 kwietnia, 2021
Szkoła w Lgoczance z dofinansowaniem!

„Z programowaniem i robotyką przez nasze kraje” to tytuł projektu, za który Szkoła Podstawowa w Lgoczance otrzymała 22 740,73 zł  w ramach konkursu organizowanego przez Polsko-Litewski Fundusz Wymiany Młodzieży.

Dzięki pozyskanym środkom zostaną zakupione roboty edukacyjne i zorganizowane zajęcia dla uczniów z robotyki i programowania. Odbędzie się sześciodniowy wyjazd do Wilna dla 10 uczniów i dwóch nauczycieli poprzedzony wizytą przygotowawczą.

Do konkursu wpłynęły 74 wnioski spośród, których nagrodzono 24 projekty w tym projekt Szkoły w Lgoczance.  

Polsko-Litewski Fundusz Wymiany Młodzieży ma na celu Propagowanie polsko-litewskiego dziedzictwa historyczno-kulturowego oraz dialogu na rzecz współpracy, tolerancji, otwartości, lepszego zrozumienia i poznania się pomiędzy młodzieżą polską i litewską poprzez wsparcie finansowe projektów wymiany.

Źródło: Urząd Gminy JanówGmina Janów
Gmina Janów położona na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej w odległości 20 km od Częstochowy i 90 km od Krakowa. Gmina jest niezwykle atrakcyjna turystycznie. Jest tutaj wszystko co zapewnia wspaniały wypoczynek, a więc: przepiękne lasy, krystalicznie czysta woda, malownicze ostańce o fantastycznych kształtach, świeże, pachnące żywicą powietrze oraz niezapomniane krajobrazy jurajskie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).