Poniedziałek, 15 lipca 2024r. | Imieniny: Henryka, Wlodzimierza, Dawida
Pokaż menu

Turystyczna Majówka

20 maja, 2016
Dwór z końca XIX w. - Czepurka - LuzynaS / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 pl Dwór z końca XIX w. - Czepurka - LuzynaS / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 pl

13 maja w miejscowości Bystrzanowice – Dwór odbyła się Turystyczna Majówka dla dzieci i młodzieży. W imprezie uczestniczyły szkoły z gminy Janów; Szkoła Podstawowa w Lusławicach, Szkoła Podstawowa w Janowie, Szkoła Podstawowa w Lgoczance, Odział Przedszkolny w Piasku, Gimnazjum w Piasku, Zespól Szkół w Złotym Potoku oraz Zespół Szkolno-przedszkolny w Przyrowie. Majówka obfitowała w wiele niespodzianek i atrakcji, m.in. pieczenie kiełbasek, prezentacja piosenki turystycznej. Wśród najmłodszych największy entuzjazm wzbudził dmuchany zamek i przejażdżka na koniu. W miejscach wyznaczonym do tego celu błyskawicznie zebrała się grupa dzieci chętnych do zabawy. Wspólnej zabawie i integracji sprzyjały konkursy zręcznościowe i rywalizacja sportowa. Wyniki konkursów sportowych:

Tor przeszkód

1. miejsce B. Fiodrów ze szkoły podstawowej w Lusławicach

2. miejsce J. Kubik ze szkoły podstawowej w Lusławicach

3. miejsce J. Treścińska ze szkoły podstawowej w Lgoczance

Strzelanie do bramki klasy I-III

1miejsce W. Magiera ze szkoły podstawowej w Lgoczance

2. miejsce M. Miś ze szkoły podstawowej w Lusławicach

3. miejsce Sybilla Michalik ze szkoły podstawowej w Janowie

Bieg w workach klasy IV-VI dziewczęta

1. miejsce P. Gałązka ze szkoły podstawowej w Lgoczance

2. miejsce K. Kozieł ze szkoły podstawowej w Janowie

3. miejsce M. Maciągowska ze szkoły podstawowej w Janowie

Bieg w workach klasy IV-VI chłopcy

1.miejsce W. Tylkowski ze szkoły podstawowej w Lgoczance

2. miejsce K. Kochańczyk ze szkoły podstawowej w Lusławicach

3. miejsce J. Wojdyła ze szkoły podstawowej w Janowie.

Przeciąganie liny

Gimnazjum w Piasku – Zespół Szkół w Złotym Potoku 2:0

 

Na majówce pani Marta Unglik oraz Aleksandra Wojdyła – pracownicy UG Janów,wręczyły przedstawicielom poszczególnych klas dyplomy i nagrody w konkursie ekologicznym „Zbieranie puszek aluminiowych”. Na zakończenie pikniku dzieci obejrzały spektakl pt. „Elektromisja” w wykonaniu aktorów z Krakowa. Organizatorzy: Urząd Gminy w Janowie, Sołectwo Bystrzanowice-Dwór, Samorządowy Ośrodek Kultury i Sportu w Janowie. Serdeczne podziękowania za pomoc w majówce dla sołtysów: pana Marcina Cykowskiego z Gór Gorzkowskich i pana Rafała Gałązki z Huciska. Dziękujemy panu Nadleśniczemu Nadleśnictwa Złoty Potok panu Mirosławowi Unglikowi za wsparcie finansowe oraz panu Andrzejowi Wińskiemu właścicielowi firmy Admar w Siedlcu.

Opracowała: Emilia Szczepanek
Gmina Janów
Gmina Janów położona na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej w odległości 20 km od Częstochowy i 90 km od Krakowa. Gmina jest niezwykle atrakcyjna turystycznie. Jest tutaj wszystko co zapewnia wspaniały wypoczynek, a więc: przepiękne lasy, krystalicznie czysta woda, malownicze ostańce o fantastycznych kształtach, świeże, pachnące żywicą powietrze oraz niezapomniane krajobrazy jurajskie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).