Niedziela, 4 grudnia 2022r. | Imieniny: Barbary, Krystiana, Jana
Pokaż menu

Ulica Szkolna w Siedlu po remoncie

12 września, 2022
Ulica Szkolna w Siedlu po remoncie

12 września odbyło się oficjalne otwarcie po modernizacji ul. Szkolnej w Siedlcu.

W ramach inwestycji na ul. Szkolnej, na długości 717,74 mb. położono nową nawierzchnię asfaltobetonową wraz z okrawężnikowaniem. Wzdłuż ulicy powstały zjazdy indywidualne i publiczne. Do szkoły ruch pieszy prowadzony jest jednostronnym chodnikiem o stałej szerokości 2,0 m.

Z uwagi na ukształtowanie terenu odwodnienie drogi zaprojektowane zostało w dwóch częściach. Część północna  ulicy  Szkolnej  odwadniana  jest poprzez  sieć  kanalizacji deszczowej, natomiast część południowa została odwodniona do gruntu poprzez studnie chłonne.

Przebudowano istniejący wodociąg wraz z przyłączami, zaprojektowano również kilka nowych przyłączy do działek, które nie posiadały podłączeń. W rejonie  kościoła  powstała odnoga  sieci w kierunku ulicy Spacerowej, umożliwiającą w przyszłości rozbudowę sieci.

Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali: Lidia Burzyńska Posłanka na Sejm RP,  Edward Moskalik Wojt Gminy Janów, ks. Ryszard Marciniak Proboszcz Parafii pw. Św. Jana Chrzciciela w Złotym Potoku, Ewa Ucieklak Przewodnicząca Rady Gminy Janów, Henryk Srokosz Radny Gminy Janów, Przemysław Tatarowicz Sołtys Siedlca oraz mieszkańcy.

Remont drogi był możliwy dzięki środkom pozyskanym z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg oraz środkom własnym Gminy Janów.

Źródło: Urząd Gminy JanówGmina Janów
Gmina Janów położona na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej w odległości 20 km od Częstochowy i 90 km od Krakowa. Gmina jest niezwykle atrakcyjna turystycznie. Jest tutaj wszystko co zapewnia wspaniały wypoczynek, a więc: przepiękne lasy, krystalicznie czysta woda, malownicze ostańce o fantastycznych kształtach, świeże, pachnące żywicą powietrze oraz niezapomniane krajobrazy jurajskie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).