Środa, 31 maja 2023r. | Imieniny: Anieli, Petroneli
Pokaż menu

Ulica Żurawska otwarta

22 maja, 2023
Ulica Żurawska otwarta

22 maja 2023 r. odbyło się uroczyste otwarcie przebudowanej ulicy Żurawskiej wraz z nowo wybudowaną ścieżką rowerową w Janowie.

Inwestycja objęła przebudowę ulicy Żurawskiej, łącznika do budynku bloku SKR oraz odcinków ulic Szkolnej i Słonecznej. Wybudowano chodnik przyjezdniowy i ciąg pieszo-rowerowy oraz utwardzono pobocza. Wykonano wjazdy na działki, odwodnienie pasa drogowego i terenu przyległego oraz oznakowanie poziome i pionowe. Przebudowano i zabezpieczono istniejącą sieć elektroenergetyczną i teletechniczną. Wybudowano sieć wodociągową i kanalizację sanitarną. Inwestycja objęła również remont nawierzchni dróg stanowiących łącznice ulicy Żurawskiej tj. ul.: Kwiatową, Cmentarną, Kościuszki i Szkolną.

Na realizację zadania Gmina Janów otrzymała kwotę 3 325 000 zł z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Na zaproszenie Wójta Gminy Janów Edwarda Moskalika w uroczystości udział wzięli: Lidia Burzyńska Poseł na Sejm RP, Grzegorz Wieniewski Zastępca Dyrektora Wydziału Rozwoju i Współpracy Terytorialnej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach, Adam Markowski Dyrektor Biura Zamiejscowego w Częstochowie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, przedstawiciele wykonawcy firmy PRDM Sp. z o.o., lokalni przedsiębiorcy oraz mieszkańcy.

Mieszkańcy wyrazili swoją wdzięczność za realizację przebudowy ul. Żurawskiej, która bez wątpienia wpłynie na poprawę jakości życia mieszkańców i poprawi bezpieczeństwo pieszych, rowerzystów i kierowców.

Źródło: Urząd Gminy JanówGmina Janów
Gmina Janów położona na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej w odległości 20 km od Częstochowy i 90 km od Krakowa. Gmina jest niezwykle atrakcyjna turystycznie. Jest tutaj wszystko co zapewnia wspaniały wypoczynek, a więc: przepiękne lasy, krystalicznie czysta woda, malownicze ostańce o fantastycznych kształtach, świeże, pachnące żywicą powietrze oraz niezapomniane krajobrazy jurajskie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).