Środa, 6 lipca 2022r. | Imieniny: Gotarda, Dominiki, Lucji
Pokaż menu

Umowa na budowę przedszkola i sali gimnastycznej w Lusławicach podpisana

09 czerwca, 2022
Umowa na budowę przedszkola i sali gimnastycznej w Lusławicach podpisana

9 czerwca 2022 r. Wójt Gminy Janów Edward Moskalik i Małgorzata Laskowska Skarbnik Gminy Janów podpisali umowę z przedstawicielami, wyłonionej w przetargu firmy KROMAR Import Export Sp. z o.o., Joanną Gawlik i Piotrem Krotlą na budowę dwuoddziałowego przedszkola oraz pełnowymiarowej sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Lusławicach. Całkowity koszt zadania to 8 895 500,00 zł brutto.

W podpisaniu umowy uczestniczyli również: Inspektor Nadzoru Budowlanego Mariusz Pietras, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Lusławicach Beata Kluczna oraz Nauczyciel Wychowania Fizycznego Przemysław Gazda.

Przedmiotem inwestycji jest budowa dwuoddziałowego przedszkola oraz nowej sali gimnastycznej z zapleczem sanitarno szatniowym i łącznikiem do budynku szkoły. Dobudowany jednokondygnacyjny obiekt będzie składał się z 3 zróżnicowanych gabarytowo brył. Wyodrębniono 4 strefy funkcjonalne: wejściową z holem w łączniku; zaplecze - obejmujące szatnie, sanitariaty, kotłownię z piecem na gaz płynny oraz pokój nauczyciela i magazynek sprzętu sportowego; przedszkole dwuoddziałowe - wydzielone w części południowej zaplecza oraz salę gimnastyczną połączoną funkcjonalnie z zapleczem sanitarno szatniowym i ze szkołą za pomocą łącznika. W sali gimnastycznej znajdzie się pełnowymiarowe boisko do siatkówki oraz niewymiarowe boiska do koszykówki i piłki ręcznej.

Źródło: Urząd Gminy JanówGmina Janów
Gmina Janów położona na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej w odległości 20 km od Częstochowy i 90 km od Krakowa. Gmina jest niezwykle atrakcyjna turystycznie. Jest tutaj wszystko co zapewnia wspaniały wypoczynek, a więc: przepiękne lasy, krystalicznie czysta woda, malownicze ostańce o fantastycznych kształtach, świeże, pachnące żywicą powietrze oraz niezapomniane krajobrazy jurajskie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).