Niedziela, 25 lutego 2024r. | Imieniny: Wiktora, Cezarego
Pokaż menu

USUWANIE AZBESTU W GMINIE JANÓW

08 grudnia, 2022
USUWANIE AZBESTU W GMINIE JANÓW

Na terenie naszej gminy zostało zakończone kolejne zadanie pn. „Usuwanie i unieszkodliwianie wyrobów zawierających azbest z terenu gminy Janów".

Gmina w ramach w/w zadania pozyskała dofinansowanie ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach oraz ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie w wysokości 38 142,14 zł.

Zadanie obejmowało wykonanie prac związanych z demontażem, transportem oraz unieszkodliwianiem wyrobów zawierających azbest, z budynków mieszkalnych i gospodarczych oraz odbiór wcześniej zdemontowanych wyrobów z nieruchomości z terenu gminy Janów.

W ramach prowadzonego programu w 2022 roku udało się unieszkodliwić 67,49 Mg (t) wyrobów azbestowych.

Od 2017 r. Gmina Janów usunęła już 325,74 Mg (t) azbestu za kwotę 151 458,66 zł.
Gmina Janów
Gmina Janów położona na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej w odległości 20 km od Częstochowy i 90 km od Krakowa. Gmina jest niezwykle atrakcyjna turystycznie. Jest tutaj wszystko co zapewnia wspaniały wypoczynek, a więc: przepiękne lasy, krystalicznie czysta woda, malownicze ostańce o fantastycznych kształtach, świeże, pachnące żywicą powietrze oraz niezapomniane krajobrazy jurajskie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).