Czwartek, 30 maja 2024r. | Imieniny: Ferdynanda, Karola, Jana
Pokaż menu

UWAGA ZŁA JAKOŚĆ POWIETRZA W POWIECIE CZĘSTOCHOWSKIM W DNIU 07.02.2023 r.

07 lutego, 2023
UWAGA ZŁA JAKOŚĆ POWIETRZA W POWIECIE CZĘSTOCHOWSKIM W DNIU 07.02.2023 r.

POWIADOMIENIE O RYZYKU PRZEKROCZENIA POZIOMOU ALARMOWEGO DLA PYŁU ZAWIESZONEGO PM 10 W POWIETRZU

 

Na podstawie wyników pomiarów jakości powietrza oraz prognoz meteorologicznych w dniu 07.02.2023 r.  na obszarze m.in. powiatu częstochowskiego,  ze względu na pył zawieszony PM10, prognozowana jest bardzo zła jakość powietrza, szczególnie w godzinach porannych, wieczornych i nocnych.

Wrażliwe grupy ludności, w tym osoby cierpiące na przewlekłe choroby serca  , układu oddechowego, osoby starsze, kobiety w ciąży oraz małe dzieci, osoby z rozpoznaną chorobą nowotworową oraz ozdrowieńcy, jeśli to możliwe proszone są o pozostanie w domach.

Dla pozostałej grupy mieszkańców sugeruje się unikanie intensywnego wysiłku fizycznego na zewnątrz, nie wietrzenie pomieszczeń oraz nie zwiększanie zanieczyszczenia powietrza, poprzez nie  palenie w kominkach domowych.  

 

Przewidywany czas trwania ryzyka przewiduje się od godz. 9.00 dnia 07.02.2023 r. do godz. 24.00 dnia 07.02.2023 r


W załączniku znajduje się informacja - Departamentu Monitoringu Środowiska Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska - powiadomienie o ryzyku wystąpienia przekroczenia poziomu alarmowego dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu.


Nazwa plikuTyp plikuRozmiar plikuPobierz
śląskie ryzyko PA PM10 na dzień 07.02.2023.docx docx40,17 KB PobierzGmina Janów
Gmina Janów położona na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej w odległości 20 km od Częstochowy i 90 km od Krakowa. Gmina jest niezwykle atrakcyjna turystycznie. Jest tutaj wszystko co zapewnia wspaniały wypoczynek, a więc: przepiękne lasy, krystalicznie czysta woda, malownicze ostańce o fantastycznych kształtach, świeże, pachnące żywicą powietrze oraz niezapomniane krajobrazy jurajskie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).