Poniedziałek, 17 czerwca 2024r. | Imieniny: Laury, Marcjana, Alberta
Pokaż menu

VI JURAJSKIE ZAWODY BALONOWE ZAKOŃCZONE

10 lipca, 2023
VI JURAJSKIE ZAWODY BALONOWE ZAKOŃCZONE

Od 6 do 9 lipca na terenie gmin Janów i Olsztyn rozgrywał się Balonowy Puchar Polski w lotach balonami na ogrzane powietrze.

W zawodach wzięło udział 15 ekip. Warunki atmosferyczne dopisały i zawodnicy odbyli pięć lotów. Pierwsze miejsce wywalczył Roman Bauta, drugi był Mateusz Rękas a trzeci Tomasz Filus.

Puchary i nagrody zwycięzcom wręczono 9 lipca w Złotym Potoku. W uroczystości uczestniczyli Edward Moskalik, Wójt Gminy Janów, Tomasz Kucharski, Burmistrz Miasta i Gminy Olsztyn, Marian Mitka, Aeroklub Śląski oraz Grzegorz Boski, członek Zarządu Województwa Śląskiego.

Rywalizację sportową uświetniły Pikniki Balonowe, których atrakcją robiącą największe wrażenie było nocne „świecenie” balonów. Podczas pikniku zorganizowanym w Złotym Pikniku można było podziwiać wspólny start wszystkich zawodników, skorzystać z symulatorów lotu, ruchomej ścianki wspinaczkowej czy zapoznać się z budową paralotni. Popis swoich zdolności wokalnych dała Justyna Hubczyk-Piechota a imprezę poprowadził Maciej Hasik - częstochowski dziennikarz i konferansjer. W wydarzeniu udział wzięli Jadwiga Wiśniewska Poseł do Parlamentu Europejskiego, Jan Miarzyński Wicestarosta Częstochowski oraz Edward Moskalik Wójt Gminy Janów.

Organizatorami zawodów balonowych były Gminy Janów i Olsztyn oraz Aeroklub Śląski.

Partnerem głównym zawodów był Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego.

Wydarzenie patronatem honorowym objął Minister Sportu i Kultury, Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski oraz Starostwo Powiatowe w Częstochowie.
Gmina Janów
Gmina Janów położona na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej w odległości 20 km od Częstochowy i 90 km od Krakowa. Gmina jest niezwykle atrakcyjna turystycznie. Jest tutaj wszystko co zapewnia wspaniały wypoczynek, a więc: przepiękne lasy, krystalicznie czysta woda, malownicze ostańce o fantastycznych kształtach, świeże, pachnące żywicą powietrze oraz niezapomniane krajobrazy jurajskie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).