Poniedziałek, 15 lipca 2024r. | Imieniny: Henryka, Wlodzimierza, Dawida
Pokaż menu

VII JURAJSKIE ZAWODY BALONOWE

08 lipca, 2024
VII JURAJSKIE ZAWODY BALONOWE

W dniach 11 – 14 lipca 2024 r. jurajskie gminy Janów i Olsztyn będą gospodarzami VII Jurajskich Zawodów Balonowych w ramach których rozegrany zostanie Balonowy Puchar Polski.

11 lipca o godzinie 17.00 podczas briefingu inauguracyjnego w Hotelu Kmicic w Złotym Potoku oficjalnie rozpocznie się już siódma edycja Jurajskich Zawodów Balonowych.

Jurajskie Zawody Balonowe to połączenie sportu balonowego z widowiskiem dla publiczności, która będzie mogła podziwiać starty blisko 20 ekip. W tym roku zaplanowano 6 lotów z konkurencjami sportowymi. W każdej z gmin odbędzie się nocny pokaz świecenia balonów.

Nocny pokaz w Złotym Potoku odbędzie się na błoniach przy Hotelu Kmicic w sobotę 13 lipca podczas Pikniku Balonowego. Zaplanowano moc atrakcji m.in: loty balonem na uwięzi, symulatory lotu, ruchomą ściankę wspinaczkową, liczne atrakcje dla najmłodszych oraz konkursy dla publiczności. Nie zabraknie dobrego jedzenia w strefie Food Truck-ów. Imprezę poprowadzi Maciej Hasik – dziennikarz i konferansjer. Znane i lubiane covery wykona zespół No Name. Wydarzeniu towarzyszyć będzie Piknik Modelarski podczas którego odbędzie się pokaz modeli pływających zdalnie sterowanych.

Będzie to niezwykła atrakcja dla publiczności, ale także duże wydarzenie medialne. Ubiegłoroczne edycje wydarzenia przez cztery dni przyciągnęły kilkaset widzów.

Organizatorami zawodów są Gmina Janów, Miasto i Gmina Olsztyn oraz Aeroklub Śląski. Wydarzenie jest finansowane przy wsparciu budżetu Samorządu Województwa Śląskiego.

PROGRAM ZAWODÓW

11.07.2024 r. CZWARTEK

12.00-16.00 - Rejestracja zawodników
17.00 - Odprawa główna (obiekt hotelowo-gastronomiczny Kmicic)
19.00 - LOT PIERWSZY Złoty Potok

12.07.2024 r. PIĄTEK

5.00 - Odprawa (obiekt hotelowo-gastronomiczny Kmicic)
6.00 - LOT DRUGI Olsztyn
18.00 - odprawa (obiekt hotelowo-gastronomiczny Kmicic)
19.00 - LOT TRZECI Olsztyn
21.00 - Nocny pokaz balonów w Olsztynie

13.07.2024 r. SOBOTA

5.00 - Odprawa (obiekt hotelowo-gastronomiczny Kmicic)
6.00 - LOT CZWARTY Złoty Potok
18.00 - Odprawa (obiekt hotelowo-gastronomiczny Kmicic)
19.00 - LOT PIĄTY Złoty Potok
21.00 - Nocny pokaz balonów w Złotym Potoku

14.07.2023 r. NIEDZIELA

5.00 - Odprawa (obiekt hotelowo-gastronomiczny Kmicic)
7.00 - LOT SZÓSTY Olsztyn
12.00 - Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród – Olsztyn
Gmina Janów
Gmina Janów położona na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej w odległości 20 km od Częstochowy i 90 km od Krakowa. Gmina jest niezwykle atrakcyjna turystycznie. Jest tutaj wszystko co zapewnia wspaniały wypoczynek, a więc: przepiękne lasy, krystalicznie czysta woda, malownicze ostańce o fantastycznych kształtach, świeże, pachnące żywicą powietrze oraz niezapomniane krajobrazy jurajskie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).