Poniedziałek, 10 maja 2021r. | Imieniny: Izydora, Antoniny, Symeona
Pokaż menu

W ochronie życia i zdrowia – nowoczesne technologie teleopiekuńcze i telemedyczne

07 kwietnia, 2021
W ochronie życia i zdrowia – nowoczesne technologie teleopiekuńcze i telemedyczne

Zapraszamy do udziału w projekcie „W ochronie życia i zdrowia - nowoczesne technologie teleopiekuńcze i telemedyczne dla mieszkańców Częstochowy i okolic” dla Seniorów 65+ z Częstochowy, powiatu częstochowskiego i powiatu kłobuckiego.

W ramach projektu seniorzy otrzymują bezpłatne wsparcie w postaci opieki zdalnej. Podopieczny/a w domu nosi niewielkie urządzenie na nadgarstku lub szyi. Jest ono wyposażone w przycisk umożliwiający wezwanie pomocy. Dodatkowo w mieszkaniu montujemy wysokiej klasy nadajnik, który pozwala na to, by system działał w całym domu. Użycie przycisku w razie wypadku powoduje natychmiastowe połączenie się z teleopiekunem. Bez względu na porę dnia lub nocy w Centrum Teleopieki czekają na wezwania wykwalifikowani opiekunowie i asystenci senioralni. W godzinach dziennych pracuje także psycholog.

Teleopiekun, czyli wykwalifikowany pracownik Centrum, ocenia sytuację i zawiadamia osoby podane do kontaktu, np. sąsiadkę, syna, wnuczkę, a w razie konieczności – wzywa pogotowie lub przełącza do medyka. Pozostaje w kontakcie do momentu udzielenia pomocy lub rozwiązania problemu.

Teleopieka, poza funkcją opiekuńczą (reagowanie na nagłe sytuacje, towarzyszenie poprzez rozmowy towarzyskie) koordynuje także inne działania wspierające zdrowie uczestników według zindywidualizowanych decyzji. W związku z tym wskazuje konieczność pomocy w zakresach:
1.    badań przesiewowych i ewentualnych konsultacji w zakresie chorób neurodegeneracyjnych,
2.    poradnictwa psychologicznego,
3.    opieki kardiologicznej,
4.    opieki diabetologicznej.

Projekt realizowany jest do 31.12.2022 r.

Realizatorami projektu są Stowarzyszenie „EBI Association”, lider w teleopiece w Polsce – OPIEKANOVA Sp. z o.o., lider opieki kardiologicznej – TELEMEDYCYNA Polska S.A. oraz Gmina Miasto Częstochowa.

Projekty są współfinansowane z Unii Europejskiej i realizowane w ramach Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego Poddziałanie 9.2.6 –Rozwój usług zdrowotnych.

Więcej informacji można uzyskać na stronach internetowych: www.zaopiekowany.pl i www.zaopiekowana.pl oraz w biurach:

  1. Miasto Częstochowa, Wydział Polityki Społecznej ul. Focha 19/21, tel. 34370 77 73
  2. Stowarzyszenie EBI i OPIEKANOVA Sp. z o.o. ul. Armii Krajowej 25, tel. 32307 52 22

Źródło: Urząd Gminy JanówGmina Janów
Gmina Janów położona na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej w odległości 20 km od Częstochowy i 90 km od Krakowa. Gmina jest niezwykle atrakcyjna turystycznie. Jest tutaj wszystko co zapewnia wspaniały wypoczynek, a więc: przepiękne lasy, krystalicznie czysta woda, malownicze ostańce o fantastycznych kształtach, świeże, pachnące żywicą powietrze oraz niezapomniane krajobrazy jurajskie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).